Zimski sportovi

Medveščak ostao bez bodova protiv Olimpije na stadionu za Bežigradom

Josip Piršljin • nedjelja, 06.01.2013.

Zagrebački hokejaši nisu uspjeli pokvariti Ljubljančanima spektakl na otvorenom kao što je Olimpija napravila Medveščaku u pulskoj Areni. Iako su Medvjedi postigli četiri pogotka, poraženi su jer su primili čak osam.

Olimpija je ugostila Medveščak na starom stadionu za Bežigradom gdje su se inače održavale nogometne utakmice. Na otvorenom su se bolje snašli domaći hokejaši i pobijedili sa 8:4. Slovenska je ekipa u prvom nastupu Bežigrad Ice Festa svladala Villach s 5:4 u produžetku, te je nastavila s dobrim rezultatima.

Zmajčeki su do vodstva došli već u šestoj minuti kada je gostujuću mrežu pogodio DeVergilio. Medveščak je uspio u 13. minuti izjednačiti preko Frasera, nakon udarca Martinovića s plave linije no Olimpija je do kraja prve trećine ipak uspjela vratiti vodstvo.

Ovog je puta strijelac za slovensku ekipu bio vrlo raspoloženi Muršak nakon odličnog solo-prodora, a prijelomna je bila druga trećina u kojoj je Olimpija uspjela doći do osjetne prednosti. Za Medveščak je bila kobna 22. minuta u kojoj su igrači Martyja Raymonda primili dva gola, od DeVergilija i potom od Muršaka još jednom.

U pretposljednjoj minuti druge dionice Medvjedi su smanjili na 4:2 pogotkom Millera iz jedne gužve pred Kuhnom.

Potom je ponovno uspješna bila domaća ekipa koja je u zadnjoj trećini zabila preko DeVergilija i bivšeg Medvjeda Hebara te Pancea (u praznu mrežu) i Ankersta, a Zagrepčani su golovima Boucharda i Brinea s igračem više tek ublažili poraz.

Bila je ovo i četvrta pobjeda Olimpije nad Medveščakom u četiri dosadašnja ovosezonska susreta. Zanimljivo, svaki je dvoboj odigran na različitoj lokaciji.

Osim toga, utakmicom protiv Medveščaka od Olimpije se oprostio Jan Muršak, koji se zahvaljujući završetku lockouta vraća u NHL.

• arcturus06.01.2013. u 21:17
    Cijelu sezonu braći Slovencima pomažemo da uđu u play-off, ali možda im ni sve 4 pobjede nad medvjedima neće biti dovoljne.
    arcturus
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 21:06
    Ove sezone slovenci nikako ne leže Medvjedima.Valjda će se izvući iz te male krize
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 20:58
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 20:56
    U zadnje vrijeme svi loše igraju. Vjerojatno zato što ih trener nije pustio na skijanje.
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 20:55
    kompletna grozota...od leda, kamermana, zamagljenih ograda pa do krajnje bezobraznih ljubljancana koji su nam bez 2-3 igraca i sa pola prehladjene momcadi ocitali takvu bukvicu...ovo treba brzo zaboravit...nema predaje medvjedi...