Lyon bez Lovrena predao krunu u dvoboju s trećeligašem, PSG prošao u golijadi

Borna Rupnik • nedjelja, 06.01.2013.

U nedjelju su odigrane i preostale utakmice devetog kruga francuskog nogometnog kupa, od kojega se neplanirano oprostio Lovrenov Lyon, a dosta se prvoligaša moralo ozbiljno potruditi kod svojih niželigaških protivnika...

Momčad trećeligaša Epinala skinula je skalp branitelju naslova Lyonu u trećem kolu Francuskog kupa. Nakon brzopoteznog vodstva Epinala 2:0, sastav s Gerlanda preokrenuo je rezultat preko Gomisa, Fofane i Lopeza na 3:2, no onda je Focki spasio domaćine poraza. U izvođenju udaraca s bijele točke bolji je bio Epinal te završio Lyonov put u natjecanju.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije igrao.

PSG je prošao Arras, a dva je pogotka postigao Lavezzi, dok su po jedan dodali Matuidi i Camara. Arras se nakon 0:2 vraćao na 1:2, 2:3 i 3:4, ali do poravnanja nije mogao.

Aktualni francuski prvak Montpellier svladao je Bourg Peronnas 2:1 pogocima Herrere i Camare, a Saint Etienne prošao je Caen pobjedom 3:2, uz dva pogotka Guilavoguija. Istim rezultatom slavio je i Bordeaux kod Chateaurouxa, koji je drugo poluvrijeme igrao s desetoricom. Žirondincima je slavlje, nakon preokreta, pogotkom u sudačkoj nadoknadi osigurao Mariano.

Rennes je ispao na gostovanju kod Lensa, a odlučujući se trenutak zbio tri minute prije kraja, kada je Theophile-Catherine postigao autogol za konačnih 2:1. Marseille je pogotkom u produžetku svladao Guingamp, a junak dana bio je dvostruki strijelac Gignac.

Zanimljiv je bio ishod gradskih rivala CA Bastije i prvoligaša Bastije - CA Bastia pobijedila je poznatije sugrađane 2:0.