Cheltenham Town
Cheltenham Town 1:5 Everton
Everton

Ante Zovko • ponedjeljak, 07.01.2013.

Everton je bez poteškoća osigurao četvrto kolo FA kupa pobjedom 4:1 kod četvrtoligaša Cheltenhama. Nakon mjesec dana, Nikica Jelavić je pronašao put do mreže odgovorivši na najbolji način na packe menadžera Davida Moyesa.

Everton će 26. siječnja gostovati ili kod Boltona ili kod Sunderlanda nakon što te dvije momčadi u uzvratnoj utakmici odluče o putniku u novu fazu. Prva je završila 2:2. U Cheltenhamu nije bilo dvojbi koja je bolja momčad.

Nakon dobrog početka motivirane domaće momčadi, dočekao ju je hladan tuš u 11. minuti. Fellaini je opalio, pogodio stativu, a Jelavić, koji je igrao gotovo 80 minuta, sprema odbijenu loptu u mrežu.

Iako dotad nije zabio, Fellaini je opet pokazao zašto je najbolji igrač Evertona. Osigurao je Toffeesima jedanaesterac u 20. minuti, a Baines ga je realizirao prizemnim, neobranjivim udarcem.

Everton je jako ozbiljno shvatio utakmicu, ne želeći mogući uzvrat, pa je pet minuta poslije nastavka sve riješeno. Osman je prihvatio povratnu loptu Bainesa i prizemnim šutom postavio 0:3.

Cheltenham je dvije minute kasnije uhvatio goste na spavanju. Točnije, učinio je to Mohamed gurnuvši u mat-poziciju Penna koji Howardu ne ostavlja šanse. Međutim, ni Everton nije ostavio nadu domaćinu, pa je poslije sat vremena igre Coleman naletio na dodavanje Anichebea te ubacio za Browna koji je egzekutor za 1:4.

Anichebe se u 86. prometnuo u asistenta kad je u odličnoj akciji pronašao Fellainija koji postavlja konačni rezultat.