PSG se napromašivao i kiksao s desetoricom, Saint Etienne prekinuo sušu

Borna Rupnik • petak, 11.01.2013.

Paris Saint Germain, jedan od vodeće trojke Ligue 1, ostao je bez željene pobjede, makar je i s igračem manje na terenu stvarao odlične prilike. Saint Etienne je unatoč vodstvu morao spašavati bod protiv Toulousea...

U prvoj utakmici nastavka francuskog nogometnog prvenstva, Saint Etienne i Toulouse podijelili su bodove odigravši 2:2. Domaćin je time prekinuo niz od pet utakmica u kojima nije uspio postići niti jedan jedini pogodak.

Tome je na kraj stao Perrin u 25. minuti dvoboja, no Didot i Aurier preokrenuli su na 2:1 za Toulouse još prije odlaska na odmor.

Konačni rezultat postavio je novi igrač Saint Etiennea, Mollo, pridošlica iz Nancyja, sredinom drugog poluvremena.

Paris Saint Germain, s novopridošlim Mourom u udarnoj postavi, trebao je imati relativno lagan posao. No, Ajaccio je s Parka prinčeva odnio bod.

Na samom kraju nešto manje sadržajnog prvog poluvremena, Motta je dobio izravni crveni karton zbog oštrog starta na Sammaritanu, a na početku drugog poluvremena ozlijedio se Silva i morao je napustiti igru.

Junak gostiju s Korzike bio je vratar Ochoa, koji se istaknuo s nekoliko izvrsnih obrana. Put do mreže nisu pronašli Alex, Moura, Matuidi, Ibrahimović i Maxwell, a u sudačkoj nadoknadi prilike su propustili Ibrahimović i Gameiro te je na semaforu ostalo 0:0. Lyonu i Marseilleu tako se otvorila prilika da pobjedama preskoče Parižane na ljestvici.