Zagreb i Đuro Đaković do slavlja na gostovanjima

Branimir Korać • nedjelja, 13.01.2013.

Deseto kolo A-1 lige košarkaša bilo je uspješno za goste koji su odnijeli čak četiri pobjede. Jedini domaćin koji je stigao do slavlja bio je Jolly svladavši u derbiju kola momčad Kvarnera...

Osim pobjede Alkara u Križevcima i Jollyja protiv Kvarnera, odigrane su još tri susreta u A-1 ligi košarkaša. U sva tri uspješniji su bili gosti i to Zagreb kod fenjeraša Dubrovnika, Đuro Đaković u Zaboku te Darda u slavonskom derbiju kod Osječkog sokola.

Zagreb je u Dubrovnik otputovao kao veliki favorit i unatoč papirnato puno većoj kvaliteti, nije tako lako stigao do pobjede. Domaćin je odigrao jednu od svojih boljih utakmica ove sezone, posebno u napadu i Zagreb je do posljednjih minuta bio u problemima. Svega pet minuta prije kraja domaćin je zaostajao svega dva poena, dvije minute prije toga je imao i vodstvo, no s pet poena Marka Cara i polaganjem Ante Krapića Zagreb se odvojio i otišao do pobjede.

Ante Krapić je bio dominantno ime i susret je završio s 33 poena i pet skokova, a Marko Car je dodao 23 poena. U domaćem sastavu Ivan Mikulić je ubacio 30 poena, a Dino Jakoliš 20 poena uz deset skokova.

Do vrijednih gostujućih bodova stigao je i Đuro Đaković koji mora smanjiti kikseve ako misli u Ligu za prvaka. Brođani su u ovom kolu bili uspješni kod Zaboka i slavili 78:70. Gosti su tijekom utakmice imali i gotovo 20 poena prednosti, međutim Zabočani su polako smanjivali zaostatak i u samom finišu uspjeli doći na svega četiri poena zaostatka. Ipak Đuro Đaković s linije slobodnih bacanja završava posao i odnosi pobjedu.

Kod Đure Đakovića Marko Batina je ubacio 24 poena, a jednako toliko je dodao i Hrvoje Puljko (5/9 trica) koji je ujedno uhvatio šest skokova. Kod poraženih Petar Marić je upisao 17 poena, a Antonio Vlaić 13 uz sedam skokova.

Slavonski derbi odigran je u Osijeku gdje je Osječki sokol ugostio momčad Vrijednosnica OS Darde i upisao lagan poraz 80:69. Osječani su neočekivano lako pali i mogli su samo čestitati raspoloženim gostima. Od početka susreta prednost je bila na njihovoj strani, u pojedinim trenucima je iznosila i više od 20 poena razlike te zasluženo odnose bodove iz susjedstva.

Dejan Meznarić sa 16 i Stjepan Tešija s 12 poena predvodili su strijelce gostiju dok domaćinu nisu pomogli dobri učinci Šarca (24 poena) i Tomeljka (17 poena).

U 11. kolu sljedeći vikend nas očekuje novih pet zanimljivih okršaja među kojima se ističe derbi u Rijeci u kojem će Kvarner ugostiti momčad Zagreba.

• Obrisan korisnik04.02.2013. u 22:54
    Ljudi pa zar se i u košarku uvuklo namještanje utakmica!?!?? KK Zagreb protiv KK Đure Đakovo 3.2.2013 poluvrijeme izjednačeno,... kraj utakmice prije produžetaka izjednačeno,....a šlag na tortu,...u kladionicama je za izjednačenje na poluvremenu i na kraju koeficijent bio 120!!! Znaći ja bi za 10... [više na forumu]