Niz Kvarnera stao na Baldekinu, Ross u prvom i Petković u drugom dijelu povukli Jolly do pobjede

Iz Šibenika:Ivana Jurica • nedjelja, 13.01.2013.

U derbiju desetog kola A-1 lige na Baldekinu su se sučelili domaćin Jolly, do ove utakmice trećeplasirana momčad prvenstva i lider Kvarner. Pobjedu je u zanimljivoj utakmici odnio domaćin, Jolly Jadranska banka Šibenik koji je slavio sa 80:73. Amerikanac Ross vukao je domaćine u prvom poluvremenu, a njegovu je ulogu u nastavku preuzeo Luka Petković.

Jolly JBŠ – Kvarner 2010 80:73 (19:20, 14:5, 17:21, 30:27)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 450

Suci: Tomislav Vovk, Krunoslav Holjevac, Leo Roglić

Jolly Jadranska banka Šibenik: Petković 18, Čakarun, Katura 6, Vlaić, Vrlika, Ross 22, Mrva 12, Naletilić, Bubalo 6, Vrsaljko 2, Gabrić 12, Gulam 2. Trener: Hrvoje Vlašić.

Kvarner: Stipčić 11, Veljačić, Kučan, Radić 9, Surina, Juričić 3, Cinac 20, Škifić 18, Boban, Krivec 10, Širko 2, Smolić. Trener: Vladimir Anzulović.

Obje su momčadi u utakmicu ušle u pozitivnom nizu: gosti su nanizali sedam pobjeda u domaćem prvenstvu, a Šibenčani četiri. Jednom je nizu morao doći kraj, na Baldekinu je stao riječki. S četiri koša Rossa domaćini ulaze u utakmicu. Riječani su u petoj minuti u egalu – 8:8, a nakon Radićeve serije (šest koševa) prvi put vode – 14:12 u osmoj minuti. Tri realizirana napada Stipčića Kvarneru donose i plus tri (20:17), ali Petković s istekom četvrtine pogađa za 19:20.

U pet minuta druge četvrtine postignuto je samo šest koševa, pa je na semaforu svjetlilo 23:22 za domaćine. Škifić je na kratko vratio prednost na stranu gostiju, a Jolly uzvraća serijom 6:0 za plus pet (29:24). Obrana Vlašićeve momčadi u tim trenucima odlično funkcionira, Riječani nemaju rješenja u napadu, a osim jednog slobodnog bacanja Škifića do kraja poluvremena nisu postigli koša. Sveukupno, postigli su tek četiri koša u drugoj četvrtini, a domaćin je preko Rossa i Gabrića povisio prednost na plus osam uoči drugog dijela (33:25).

Domaćini Kriveca osposobili za igru

Osim čestitki na zasluženoj pobjedi, trener gostiju Vladimir Anzulović nakon utakmice istaknuo je i zahvalu domaćoj momčadi: "Imali smo određenih zdravstvenih problema ovaj tjedan. Zahvalio bih se ljudima iz Šibenika koji su mi danas pomogli za infuziju za mog prvog playmakera koji nije trebao ni igrati."

Riječani su nadskakali domaćine u prvom dijelu (21:14), a zanimljivo kako su se i kod jedne i kod druge momčadi samo četiri igrača upisala u strijelce u prvom dijelu. A Ross je već do predaha postigao 17 poena.

Sjajno Jolly ulazi u drugo poluvrijeme. Nekoliko dobrih obrambenih reakcija Gulama, zatim i koš za 37:26. Dok je Ross na klupi njegovu ulogu preuzima Petković, kako u realizatorskom smislu, tako i asistencijama. Pogađa tricu, a zatim i asistira Mrvi za najvećih +15 (42:27). Ne predaju se gosti, dvije minute prije kraja četvrtine dolaze na samo minus tri (47:44). Ali Mrva prvo pogađa jedno slobodno bacanja, a precizan je i u dodatnom napadu, nakon nesportske pogreške Kriveca, za plus šest. No, Radić još jednom pogađa, vraća na minus četiri (50:46) uoči posljednjih deset minuta igre.

Četiri koša Škifića momčadi Vladimira Anzulovića donosi i egal – 50:50, na startu četvrte četvrtine. Ali nova serija ponovno vraća mir u domaće redove: Petković, kontra Rossa, a zatim i pet koševa Gabrića donose im vodstvo od 59:50. Četiri minute prije kraja Kvarner je na minus pet (61:56), ali odgovornost još jednom preuzima Petković, pogađa tricu za plus osam. U još nekoliko navrata Riječani su bili na minus četiri ili pet, ali trice su tada ubacili prvo Ross, a zatim i Petković. Kad je u posljednjoj minuti Juričić tricom pogodio za 74:70, dva je napada domaćina realizirao Mrva i tako riješio i sve dileme oko pobjednika. Za konačnih 80:73 pogodio je Katura.

Najefikasniji su redovima domaćina još je jednom bio Ross (22), odličnu utakmicu odigrao je i Petković (18 koševa), a dvoznamenkast učinak imali su i Mrva i Gabrić (12 koševa). Najviše koševa kod Kvarnera postigao je Cinac (20), 18 je ubacio Škifić, Stipčić 11, a Krivec deset.

• Obrisan korisnik13.01.2013. u 12:22
    Obje ekipe zasluzuju igrati Ligu za prvaka sa Cedevitom,Cibonom,Splitom,Zadrom i Zagrebom...
  • Obrisan korisnik13.01.2013. u 00:37