Alkar u Križevcima "razmontirao" domaćina i najavio velike stvari

Mišo Gulić • subota, 12.01.2013.

Briljantnom obranom, ali i lucidnim napadačkim rješenjima, Alkar je došao do vrlo važne pobjede u gostima kod Križevaca, što mu je bila već četvrta u nizu, čime je jasno istaknuo kandidaturu za jedno od prva četiri mjesta koja vode u Ligu za prvaka. Tek prvih desetak minuta domaćin je bio ravnopravan suparnik, nakon čega je naprosto "uništen"...

Križevci PF - Alkar 61:83 (22:20, 4:20, 14:19, 21:24)

Križevci, Dvorana Modec

Križevci PF:Krstanović 3, Fodor, Svoboda 8, Čusek 6, Hrkač, Cvjetković 7, Sertić 6, Zrnić 3, Demo, Rembert 18, Grgat 8, Kapusta 2.
Trener: Luka Bujas

Alkar: Jugo 13, Bilić 11, Ćurković 6, M. Modrić 3, S. Modrić 12, Župić 12, Boban 3, Matić 4, Kanaet 4, Gaurina 15, J. Župić, Ivišić.
Trener: Damir Milačić

Osobne pogreške: Križevci PF (20); Alkar (24)
Skokovi: Križevci PF(24); Alkar (28)
Izgubljene lopte: Križevci PF 12; Alkar 15

Nakon relativno izjednačenih uvodnih minuta u kojima je Sinjane vukao Bilić, domaćini su na krilima Remberta i Cvjetkovića u šestoj minuti pobjegli na 14:8. Kada se činilo da Alkaru polako ponestaje dobrih rješenja, ukazao se Župić koji je vezao dvije trice i tako svoju momčad vratio u egal (14:14), da bi na prvi mini predah s prednošću od 22:20 ipak otišli Križevčani.

Nakon četiri pogođene trice u prvih deset minuta, Alkar je "izvukao" Križevce i igrom jedan na jedan lakoćom dolazio do slobodnih bacanja, pa je poslije četiri minute igre u drugoj četvrtini sinjski prvoligaš bio u plusu od osam koševa (22:30).

Loša igra u obrani odrazila se i na napadački segment igre kod domaćih, sjajno je Alkar odrađivao obrambene zadatke, a nakon trice Juga semafor je pokazivao sinjsku prednost 22:33, da bi domaći post od skoro šest minuta prekinuo Svoboda ubačajem za dva. Briljirao je Alkar i u vremenu do odlaska na odmor, nezaustavljiv je bio Jugo, a tricom Gaurine prednost gostiju se popela i na plus 16 (24:40), da bi tek četvrtim košem u drugoj četvrtini Rembert postavio 26:40, ujedno i rezultat poluvremena.

Na dva uvodna koša Remberta za domaće, Alkar je odgovorio tricom Modrića M., zatim i polaganjem Kanaeta, čime nije dozvolio brzi priključak i gubitak velike prednosti. Slično se nastavilo i u narednim minutama, fantastična obrambena igra Župića dobila je i svoju napadačku potvrdu, što je povuklo i njegove suigrače pa je prednost Alkara, nakon dvije trice Modrića S. došla do nestvarnih plus 27 (40:67), koliko je bilo u 32. minuti.

Ostatak susreta bilo je čisto odrađivanje posla, ali i prilika svima da dobiju dovoljnu količinu minuta, dok su domaći jedva čekali da prođe njihova "kalvarija". Kraj utakmice Alkar je dočekao s uvjerljivih 61:83, što mu je ujedno i najveća gostujuća pobjeda od kada postoji A-1 liga..

Pet dvoznamenkastih kod Alkara predvodio je Gaurina s 15, 13 je zabio Jugo, po 12 Župić i Modrić S., dok je 11 učinak Bilića. Kod domaćih jedini na nivou bio je Rembert koji je susret zaključio s 18 ubačaja.

• rokinho13.01.2013. u 20:30
    udje li Alkar u ligu za prvaka , a ja vjerujemo da hoće , biće kući tvrd orah svima dobro se radi , dobro se igra samo tako naprijed
    rokinho
  • litleben13.01.2013. u 11:29
    Jesam li ja to dobro vidio? Samo četiri koša križevčana u drugoj četvrtini?
    litleben
  • Obrisan korisnik13.01.2013. u 04:41
    očito je da trener Milačić vrlo uspješno odrađuje posao u Sinju. Njegov entuzijam,solidan roster,nabrijana atmosfera i uz malo sreće daju nam za pravo da možemo razmišljati o Alkaru u ligi za prvaka.
  • Obrisan korisnik12.01.2013. u 23:20
    Otkud ovi jadni krizevci uopce u prvoj ligi???? Ni koncepta, ni pameti, ni igraca a i direktor im je komedija ziva. Ufurao se Jendris da kuzi kosarku, hahahhaha
  • renimus12.01.2013. u 21:02