Kronologija: Nakon rapsodije protiv Mađara, Hrvatska svladala čvrsti i agresivni Egipat

Damir Žbulj • četvrtak, 17.01.2013.

Australija i Alžir bili su samo za zagrijavanje, protiv Mađara je Hrvatska ponovno dokazala svoju snagu, a u dvoboju četvrtog kola u skupini D izabranicima Slavka Goluže na putu do bodova stajali su Egipćani. Pobjeda je ostvarena, bodovi su upisani, a u posljednjem kolu očekuju ih u subotu Španjolci.

Alilović je bio odličan, upisao je 15 obrana, Ivić je u zadnjih devet minuta dva puta bio uspješan. Štrlek, Čupić i Kopljar bili su najefikasniji s četiri postignuta pogotka. Duvnjak, Horvat, Bičanić, Gojun, Mandalinić bili su uspješni dvaput. Po jednom su precizni bili Vori i Šprem.

Kraj utakmice: 24:20 | Hrvatska je uz bolju igru početkom drugog dijela stigla do očekivanih bodova protiv Egipta. U subotu ih u 19 sati očekuje dvoboj s domaćinom prvenstva Španjolskom, koji će odrediti pobjednika skupine D.

60' 24:20 Mostafa za konačni rezultat.

60' 24:19 | Mandalinić lijepo zabija za zadnjih 30 sekundi.

Ivić još jednom lijepo brani

58' 23:19 | Mostafa postiže svoj sedmi gol.

57' 23:18 | Šprem zabija s krila, za prekid krize.

56' 22:18 | Mostafa zabija i smanjuje na samo četiri pogotka zaostatka Egipta, za posljednje četiri minute.

Vuković pogađa vratnicu, Egipat ima napad za -4.

54' 22:17 | Promjene u hrvatskoj ekipi rezultirale su blagim opuštanjem, a seriju Egipta zaključio je Islam Hassan. Goluža je pozvao minutu odmora.

54' 22:16 | Mamdouh zabija svoj peti gol, iskoristio je prostor na crti.

Zadnjih devet minuta na vratima će biti Filip Ivić. Odmah se istaknuo obranom pokušaja protivnika s krila.

51' 22:15 | Ahmed Mostafa realizirao je sedmerac za svoj peti gol.

50' 22:14 | Ponovno obrana Mirka, lopta u kontru za Horvata i siguran gol.

49' 21:14 | Mandalinić ipak fintom dolazi do prilike i postiže svoj prvi gol.

49' 20:14 | Mandouh je dobio loptu na crti, Alilović nije mogao zaustaviti.

Mandalinić radi prekršaj u napadu.

47' 20:13 | Ali Zein s devet metara. Goluža je priliku dao i Stepančiću, Mandaliniću, Špremu...

46' 20:12 | Prva prava lopta za Horvata. Kontru je realizirao svojim karakterističnim lob udarcem, egipatski vratar ostao je bez šansi.

45' 19:12 | Štrlek je s krila zabio svoj prvi gol u nastavku, za najveću prednost i sedam golova viška.

43' 18:12 | Fantastično je potegao Duvnjak za svoj drugi pogodak na susretu.

Bičanić je isprovocirao isključenje

41' 17:12 | Duvnjak nakon solo prodora zabija za +5.

41' 16:12 | Ahmed Mostafa koristi u polukontri obranu svog vratara.

40' 16:11 | Mamdouh koristi brojčanu prednost. U obrani Egipat s igračem više igra posebno agresivno i duboko.

Gotovo čim je ušao u igru kao zamjena za Kopljara, Stepančić je u obrani napravio prekršaj za dvije minute kazne.

38' 16:10 | Ostao je u napadu i Gojun, koji silovito iz polukontre zabija svoj drugi gol.

36' 15:10 | Mostafa zabija prvi pogodak za Egipat u drugom dijelu.

36' 15:9 | Čupić je siguran iz penala.

Odličan blok hrvatskih igrača za novu kontru. Štrlek je izborio sedmerac i novo isključenje suparnika. trebalo je to biti za crveni karton.

Drugo isključenje na utakmici Drage Vukovića

34' 14:9 | Odlična akcija Duvnjak - Vori, za prvi pogodak hrvatskog kapetana i ostvarenje želja o seriji golova.

Novo isključenje Egipćana, nakon prekršaja nad Čupićem na crti.

32' 13:9 | Kontru je istrčao Bičanić, za novih +4.

31' 12:9 | Odlično je ponovno prošao Kopljar i zabio svoj četvrti pogodak.

Hrvatska ima prvi napad u nastavku, a obje ekipe su s igračem manje na terenu. Možda je vrijeme za prvu pravu seriju pogodaka u egipatskoj mreži.

Kopljar, Štrlek i Čupić zabili su po tri pogotka,

Prvih 30 minuta zaključeno je 11. obranom Alilovića, rezultatom 11:9. Nije ovo bilo najbolje izdanje Hrvatske, ali nisu Golužini izabranici odigrali punom snagom.

30' 11:9 | Nakon još jednog gola Egipta, kontru je nakon brzog centra pospremio Čupić. Isključen je i Egipćanin.

29' 10:8 | Hrvatska je bez gola više od četiri minute! Vuković je zaradio isključenje u obrani, a Ahmed Mostafa realizirao je sedmerac.

Nakon odlične obrane Alilovića, Štrlek se komično spetljao u kontri. Nema veze, nije niti suparnik opasan.

25' 10:7 | Čupić po prvi puta iz igre večeras zabija.

24' 9:7 | Nakon što je Alilović jednom spasio, Egipat se ipak iz kontre približio na samo dva gola zaostatka, zabio je Islam Hassan.

S igračem manje Hrvatska se baš ne snalazi protiv agresivne protivničke obrane. srećom pa brani Alilović, a Egipćani također rade tehničke pogreške.

20' 9:6 | Prvo isključenje na utakmici i za Hrvate. Očekivano, Muse.

18' 8:5 | Mamdouh je zabio svoj drugi pogodak.

17' 8:3 | Kontru Hrvatske i seriju od četiri uzastopna pogotka zaključio je Gojun.

17' 7:3 | Alilović ima pet obrana, a u napadu je raspoloženi odlični Kopljar, koji ponovno elegantno poentira.

16' 6:3 | Siguran je Čupko sa sedam metara.

Blok je još jednom pomogao Aliloviću, a nakon brze kontre Čupić je izborio sedmerac.

13' 5:3 | Kopljarov drugi pogodak za novu prednost od dva pogotka.

12' 4:3 | Prvo isključenje Egipćana.

9' 4:2 | Ivano Balić prati dvoboj Hrvatske s tribina madridske dvorane. Smiješkom je popratio odličan gol Štrleka za povećanje vodstva. Podršku rukometašima došao je dati i hrvatski nogometni reprezentativac i igrač Reala Luka Modrić.

8' 3:2 | Hrvatsku je po prvi puta na utakmici u prednost doveo Bičanić, nakon solo prodora.

8' 2:2 | Poravnao je rezultat Kopljar.

7' 1:2 | Hrvatska na postavljenu obranu Egipta ne igra dovoljno brzo, kontra i pogodak Mohamada za novo njihovo vodstvo.

4' 1:1 | Odlična akcija za Štrleka na krilu, prvi gol Hrvatske u četvrtoj minuti.

Kopljar je dobro prošao, ali brani egipatski vratar. Na drugoj strani terena odlično brani i Alilović!

1' 0:1 | Poveo je Egipat nakon dobre akcije.

1' Krenula je utakmica, Egipat ima prvi napad.

21.13 - Nakon egipatske, odsvirana je i hrvatska himna, uskoro Hrvatska kreće po četvrtu pobjedu.

21.12 - Golužin pomoćnik Babić je pred početak susreta najavio kako Lac neće igrati protiv Egipta: "Lackovićev prst je bolje, ali igrati neće još."

21.10 - Egipat je u prvom kolu uvjerljivo poražen od Mađarske, u drugom su namučili Španjolce, a prvi bod su upisali nakon remija s velikim rivalom Alžirom. I dalje imaju velike šanse za osvajanje četvrtog mjesta i ulazak u osminu finala.

21.08 - Hrvatska je Egipat i više nego uvjerljivo dobila sada već davne 1995. godine na Islandu, na putu prema svjetskom srebru, a posljednji susret kojeg je igrala protiv ove reprezentacije bio je one portugalske zlatne 2003. godine, kada je bilo šest pogodaka viška.

21.05 - Od bljeska Egipta na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj prošlo je već 12 godina! Tada ih je do četvrte pozicije predvodio Hussain Zaky. No, danas njega više nema, a prvo ime reprezentacije je Ahmed Mostafa Naser Gadallah El Ahmar, najbolji strijelac, šuter, ali i najveći potrošač lopti. Jedan dio svoje trenerske karijere, kao izbornik njihove reprezentacije, u Egiptu je proveo i Irfan Smajlagić

21.02 - U skupini D već su odigrane dvije utakmice, Australci ponovno nisu imali nikakvih šansi, nadvisili su ih Alžirci, dok su Mađari samo jedno poluvrijeme bili ravnopravni s domaćinom turnira, Španjolska je furioznim nastavkom stigla do pobjede od šest pogodaka viška. Bilo je na kraju 28:22.

21.00 - Pred hrvatskim rukometnim reprezentativcima novi je izazov, četvrti na ovo Svjetskom prvenstvu. Protivnik je, nakon Alžira, još jedna afrička ekipa - Egipat. Utakmica u madridskoj Caja Magici započinje u 21.15 sati.

• Obrisan korisnik18.01.2013. u 15:43
    Ne ljuti se na Damira tako ti je kod nas većine čim se spomene rukomet u misli nam dođe Ivano Balić!
  • Obrisan korisnik18.01.2013. u 14:49
    Morao si spomenuti Balića u tekstu!Postaješ kao i svi drugi novinari!Do jučer si pričao drugačije!
  • partwish03118.01.2013. u 10:11
    @pleniglacial Dovoljno je da naletimo recimo na Dance ili Francuze u polufinalu i da Duvnjak nema svoj dan... Mi smo gotov jer Duvnjak nema alternative. Još neka recimo Kopljar zakaže, tko će tu dvojicu dostojno zamjeniti? Nemamo alternativu.
    partwish031
  • Obrisan korisnik18.01.2013. u 09:28
    @partwish....danci, Fr i španjolci NE igraju 4-2, 3-3 ili 3-2-1 obrane, koje su iznimno neugodne za vanjske pucače. protiv njih će naši vanjski igači imati puno više čistih šansi za šut. gledaj i vidjet ćeš. nije nam klupa uopće kratka, jer se vori uopće nije umorio....marić može (i trebao bi) ući... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.01.2013. u 02:01
    partwish031-Zanimljiv komentar zaista si dobro locirao naše slabosti ali ja se nadam da će proraditi onaj naš poznati Hrvatski inat da nikome ne priznamo da je bolji od nas!