Australija 15:39 Alžir
Alžir

I Šterbik i društvo prejaki za Mađare, Alžir se poigrao s Australijom

Branimir Korać, Ante Zovko • četvrtak, 17.01.2013.

Odigrana su prva dva susreta skupine D Svjetskog prvenstva u Španjolskoj. Domaćin je uvjerljivo nadigrao Mađarsku te momčad Lajosa Mocsaija stavila u probleme nanijevši joj i drugi poraz u susretima s velikima. Rukometaši Alžira u četvrtom su kolu dočekali prvu pobjedu, 39:15 protiv Australije.

Španjolska - Mađarska 28:22 (14:14)

Nakon teškog poraza protiv Hrvatske, Mađari se nisu dobro proveli niti u susretu s domaćinom Svjetskog prvenstva Španjolskom. Još u 50. minuti postojala je nada za Mađare da bi mogli nešto izvući iz ovog susreta, međutim nije išlo. Nedostajalo je i snage i koncentracije, Španjolci su se u potpunosti razigrali, Tatai više nije mogao braniti španjolske pokušaje i susret je riješen.

Prvih 30 minuta Mađarska je odradila dosta dobro, igrala je dobro u obrani i Španjolsku je iznad vode jedino držao Arpad Šterbik koji je s nekoliko obrana spriječio Mađare da se još više odvoje.

Momčad Lajosa Mocsaija bila je većim dijelom prvog poluvremena u vodstvu od dva gola razlike, no u završnici prvog dijela je posustala, nije postigla pogodak više od pet minuta i Španjolska se golovima Alberta Rocasa uspjela vratiti te na poluvrijeme otići s poravnatih 14:14.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze Španjolci koji brzo preuzimaju vodstvo, no Tatai na mađarskim vratima brani vrlo dobro i nekako održava Mađarsku u igri.

S druge strane malo je to značilo mađarskoj reprezentaciji jer je nizala pogreške u napadu, Lekai, Nagy, Csaszar olako su gubili lopte i u situaciji kada se pojavila prilika za povratak, kod 20:19, s dvije olako prodane lopte Mađarska nije iskoristila idealnu šansu.

Rezultat se prelomio kod 22:20 kada je Harsanyi izgubio još jednu loptu, Garcia brzo realizirao španjolski napad, Vadkerti pogodio vratnicu i Španjolska se odvojila golom Montora na 24:20.

Mađari su tu potpuno psihički i fizički bili pali, Španjolska je nastavila puniti mrežu Tataija i pobjegla je na 28:20. Sve što je Mađarska napravila do kraja susreta je smanjenje na konačnih 28:22.

Kod Španjolske najistaknutiji su bili Arpad Šterbik sa 16 obrana te Victor Tomas i Daniel Sarmiento s po šest golova. U mađarskom sastavu Peter Tatai je stao na 13 obrana dok je najefikasniji bio Laszlo Nagy sa šest golova.

Alžir - Australija 39:15 (14:6)

Poslije remija 24:24 s Egiptom, Alžir je stavio pritisak na tu reprezentaciju velikom gol-razlikom protiv Australije koja je već primila 169 pogodaka, najviše na prvenstvu. U borbi za četvrto mjesto i Egipat će morati visokom razlikom poraziti daleko najslabiju momčad skupine.

Kao i u svim njihovim dosadašnjim utakmicama, Australci su se ekspresno našli u velikom zaostatku. Serijom 8:1 Alžir je poveo 10:2 u desetoj minuti. Na poluvrijeme se otišlo s 14:6, a prva dvoznamenkasta prednost zabilježena je točno u 36. minuti (18:8).

Pedeset sekundi kasnije Chehbour je uspio izvesti lob s polovice terena. Isključenje najboljeg australskog igrača Fletchera omogućilo je Afrikancima novu seriju, pa je u 45. minuti bilo već 28:12.

Nije ovo bila utakmica vratara. Latinovic je skinuo pet udaraca, Kerbouche tek dva. S druge strane postotak šuta bio je iznimno visok s obje strane. Alžirci su ukupno pucali u gol 48 puta, Australci 19, ali i izgubili 17 lopti naprama pet protivničkih.

Chehbour se istaknuo s devet golova, pet je dodao Berkous, a po četiri Berriah i Hamoud. Za Australiju Calvert je postigao šest.

• Obrisan korisnik18.01.2013. u 09:14
    presudilo je to što mađari nisu psihički stabilni-lako pucaju, što su suci u 2.poluvremenu stalno isključivali mađare i promjena španjolske obrane u 25. min, iz 6-0 u 5-1! kako sam i prognozirao....dobro su namučili španjolce i da nije bilo sudačke pomoći, bila bi tekma na knap. ničim me španjolci... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.01.2013. u 22:16
    Dobro su se Mađari držali ali je presudila duža klupa Španjolaca.
  • Obrisan korisnik17.01.2013. u 21:50