Maj Gašparac • utorak, 22.01.2013.

Nogometaši Šahtara svladali su u pripremnoj utakmici ruski Zenit rezultatom 3:1. Treći pogodak za ukrajinsku ekipu djelo je hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silve koji je pogodio na asistenciju Darija Srne.

U pripremnoj utakmici koja je odigrana u Dubaiju nogometaši Šahtara s 3:1 su svladali Zenit. Prvi pogodak na susretu djelo je Henriha Mhitarjana koji je u 21. minuti skrenuo loptu u mrežu nakon ubačaja Williana.

Ruska momčad poravnala je rezultat 15 minuta kasnije, kada je Konstantin Zirjanov poentirao nakon brzo izvedenog slobodnog udarca.

Novo vodstvo Šahtaru je donio svojim drugim pogotkom Mhitarjan četiri minute kasnije. Reprezentativac Armenije igru je napustio u 72. minuti, a zamijenio ga je Eduardo da Silva, koji se ubrzo nakon toga upisao među strijelce.

Hrvatski reprezentativac u 79. minuti pogodio je glavom nakon ubačaja Darija Srne s desnog boka.