Zimski sportovi

Filip Jukić • srijeda, 23.01.2013.

Sadržajni utorak NHL-a ponudio je nekoliko zanimljivih dvoboja. Najzvučniji susret odigrao se u Newarku gdje su domaći Devilsi dočekali Flyerse, a ništa manje zanimljivo nije bilo niti u Washingtonu gdje su snage odmjerili Capitalsi i Jetsi. Aktualni prvaci Kingsi su nakon razočaravajućeg otvaranja sezone kod kuće protiv Chicaga ništa više uspješno odradili i gostovanje u Coloradu.

Washington Capitals - Winnipeg Jets 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Odmah u prvoj trećini Capitalsi su dali do znanja kako u svojoj drugoj utakmici žele do prve pobjede u 2013. godini. Nakon agresivnog i kvalitetnog otvaranja utakmice, nagrada je stigla u 11. minuti susreta kada je Matt Hendricks spretno postavio klizaljku i nakon dodatne video provjere ubilježio svoj prvi pogodak ove sezone. Ipak, Jetsi su se brzo oporavili te su pogotkom Evandera Kanea došli do izjednačujućeg gola. Na žalost domaće publike, gosti iz Kanade tu nisu stali te su do kraja uvodne trećine još jednom našli put do mreže Bradena Holtbyja i tako s vodstvom otišli na prvi odmor.

U drugoj trećini Jetsi su "podebljali" svoje vodstvo, prvo golom Blakea Wheelera koji nije imao težak posao nakon odličnog prodora i asistencije Kanea, a zatim i Jima Slatera koji je u potpunosti utišao domaću publiku odvevši kanadsku ekipu na tri gola razlike. Unatoč pogotku Troya Brouwera u zadnjoj trećini, Capsi nisu uspjeli doći do preokreta te su tako u prve dvije odigrane utakmice u novoj sezoni upisali dva poraza. Winnipeg je pak ovom pobjedom došao do svog trećeg boda.

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Domaći Vragovi nisu mogli bolje otvoriti susret protiv Philadelphije. Odmah u drugoj minuti susreta Travis Zajac je iskoristio statičnost obrane Flyersa te je smjestio pak u praznu mrežu pored nemoćnog Ilje Brizgalova. Kako su otvorili prvu trećinu, domaćini su je na isti način i zatvorili. David Clarkson je iskoristio igrača više kojeg su Devilsi u tim trenucima imali te je u zadnjoj minuti udvostručio vodstvo svoje momčadi.

S rezultatom 2:0 na kraju prvog dijela se i otišlo na pauzu. Svojim prvim pogotkom u sezoni Ilja Kovalčuk je šanse gostiju, da dođu do pobjede u ovom susretu, sveo na minimum. U zadnjem periodu igre ništa se bitno nije dogodilo te je New Jersey tako lakše nego što se očekivalo došao do pobjede nad rivalima iz Philadelphije.

Detroit Red Wings - Dallas Stars 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Patrick Marleau (KAN/ SJS) - 2 gola, 1 asistencija, 3 boda, +/-: +1

Iako su u prvoj trećini uputili više udaraca na gol od protivnika i imali svojevrsnu inicijativu, Red Wingsi su nakon 20 odigranih minuta u ogledu s Dallasom bili u rezultatskom zaostatku.

Glavni krivac za to bio je Michael Ryder koji se upisao u listu strijelaca u najnovijem izdanju NHL sezone. Kao da ga hokejaši Detroita nisu shvatili ozbiljno, Ryder je ponovno bio strijelac u zadnjoj trećini, iskoristivši slabo postavljanje domaćina u obrani.

Damien Brunner je svojim prvim pogotkom iz igre u NHL karijeri u zadnjim sekundama susreta uspio tek ublažiti poraz Detroita koji je ostao na jednoj pobjedi u tri utakmice.

S druge strane, Dallas je ovom pobjedom osvojio četvrti bod zaključivši tako seriju od dvije utakmice u gostima.

Ostale utakmice

Montreal u Bell Centreu nije imao većih problema protiv Floride te je s uvjerljivih 4:1 došao do svoje prve pobjede u sezoni nakon poraza od Toronta na otvaranju. Tampa Bay je u svojoj trećoj utakmici ove godine došla do druge pobjede. Žrtva su bili Hurricanesi koji su nakon uvjerljivog poraza od Floride na otvaranju sezone i ovaj put ostali bez bod(ov)a. Tampa jedino u drugoj trećini nije postigla pogodak te su nakon polovičnog učinka u prve dvije utakmice došli do pozitivnog omjera pobjeda i poraza.

Nashville je slavio u gostima kod Minnesote nakon što se u zadnju trećinu ušlo rezultatom 1:1. Utakmicu je polovinom te trećine prelomio Martin Erat svojim drugim pogotkom u sezoni. Pobjedu Predatorsa pogotkom u zadnjoj minuti susreta potvrdio je David Legwand.

Chicago je na svom ledu došao do pobjede protiv St. Luisa. Iako se na početku treće trećine, kada je Viktor Stalberg povisio vodstvo domaćina na 3:0, činilo da će bodovi sigurno ostati u Chicagu, St. Luis je došao na samo gol zaostatka te je imao preko pet minuta da dođe do izjednačenja. To im nije pošlo za rukom pa su Blackhawksi zadržali stopostotni učinak u novoj sezoni.

Kingsi ponovno nisu uspjeli doći do pobjede iako su poveli na gostovanju u Coloradu. Domaćini su se probudili u zadnjoj trećini te s tri postignuta pogotka na kraju uvjerljivo slavili. Još uvjerljiviji su bili Sharksi na gostovanju kod Oilersa slaveći rezultatom 6:3.