Zimski sportovi

Ivan Dominik • ponedjeljak, 03.06.2013.

Drugu noć zaredom Chicago Blackhawksi pobijedili su utakmici finala doigravanja Zapadne konferencije, a u drugoj finalnoj utakmici na ledu United Centra LA Kingsi pali su mnogo lakše i uvjerljivije, nego u prvoj utakmici. U noći na ponedjeljak Hawksi su slavili 4:2 te poveli 2-0 u seriji prije selidbe iste u Grad Anđela...

Chicago Blackhawks (1) - Los Angeles Kings (5) 4:2 (2-0)

Momčad Chicago Blackhawksa upisala je u noći s nedjelje na ponedjeljak petu uzastopnu pobjedu u doigravanju NHL-a te povela 2-0 u finalnoj seriji Zapadne konferencije protiv LA Kingsa. Chicago je nakon tri trijumfa zaredom protiv Detroita po drugi put u nizu srušio i aktualne prvake, ovoga puta mnogo uvjerljivije nego noć ranije, te pobjedonosno preselio seriju u Los Angeles.

Hawksi su poveli vrlo rano; već na isteku druge minute utakmice Andrew Shaw je šutom iz zgloba matirao Jonathana Quicka za 1:0 domaćina, dok su asistencije upisali Viktor Stalberg i Brandon Saad. Nakon toga uslijedila je podjednaka igra s obje strane, međutim, Chicago je kraj prvog perioda dočekao s dva gola prednosti. Pred sam kraj trećine, 51 sekundu prije njena isteka, Brent Seabrook poentirao je za 2:0 Hawksa nakon akcije Mariana Hosse i kapetana, Jonathana Toewsa.

Druga dionica utakmice počela je u gotovo istom ritmu, a Blackhawksi su svoju prednost ubrzo povisili i na tri zgoditka razlike. Bryan Bickell je u 28. minuti s igračem više iskoristio dodavanja Patricka Sharpa i Brandona Saada te backhandom poentirao za 3:0 domaćina. No, niti to nije bilo sve u drugoj trećini, koju je Chicago završio vodstvom od 4:1. Prvo je Michal Handzus riješio pitanje pobjednika golom dvije minute nakon što je lampu upalio Bickell, a Slovaku su u tomu pomogla dva Patricka - Sharp i Kane. A nedugo zatim, minutu prije kraja druge trećine, Jeff Carter je poslije kombinacije Tylera Toffolija i Slave Vojnova zabio prvi počasni gol "Kraljeva".

U posljednji period stoga se ušlo s već riješenim pitanjem pobjednika, a njega je još samo zaključio L.A. pogotkom za konačnih 4:2. Egzekutor za Kingse bio je sjajni Tyler Toffoli, čiji je slapshot u 59. minuti prošao u mrežu Coreyja Crawforda, koji je odigrao fantastičnu utakmicu obranivši čak 29 udaraca momčadi Darryla Suttera. Za Toffolijev pogodak s igračem više dodavač je opet bio izvrsni Vojnov te Dustin Penner. Ovom pobjedom Chicago je preselio seriju u Los Angeles, gdje će se treća utakmica finala Zapada igrati u noći na srijedu po hrvatskom vremenu.