Novom Zagrebu novi poraz, u Trnskom se osladile Polkowice

Branimir Korać • srijeda, 23.01.2013.

Košarkašice Novog Zagreba upisale su novi euroligaški poraz. Ovaj put na domaćem parketu su poražene od Polkowica s visokih 76:55 čime su učvrstile posljednju poziciju u skupini C...

Novi Zagreb je nastavio bilježiti poraze u Euroligi košarkašica, novi je stigao na domaćem terenu protiv Polkowica. Lupice igraju toplo-hladno i imaju svega jednu pobjedu, a najbliže iznenađenju su bile kada su tijesno poražene u Ekaterinburgu i u Pragu protiv objektivno puno jačih protivnica.

Uoči dvoboja s Polkowicama u Novom Zagrebu je bilo dosta problema, dobar dio igračica nije bio u treningu zbog bolesti i to je jedan od razloga poraza u derbiju protiv Gospića odigranom neposredno prije euroligaškog sraza. Unatoč tome, iz kluba su stigle optimistične najave, međutim nakon solidnih 20 minuta, domaće igračice su potpuno pale i upisale težak poraz.

Na poluvremenu je Novi Zagreb bio u prednosti 32:28, međutim treća četvrtina je bila presudna. Ona je otišla na stranu Poljakinja koje su taj period igre dobile 30:11 i riješile pitanje pobjednica.

U sastavu Novog Zagreba istaknula se jedino Latoya Williams koja je susret završila s 12 poena i pet skokova. Kod Polkowica Nnemkadi Ogwumike je ubacila 21 poen uz devet skokova, a Belinda Snell je ubacila 19 poena uz šest skokova i pet asistencija.