Slaven Belupo remizirao bez pogodaka protiv ruskog prvoligaša

Josip Piršljin • subota, 26.01.2013.

Nogometaši Roya Ferenčine odigrali su pripremni susret u Turskoj protiv člana prve ruske lige Krilja Sovjetov. Iako je bilo dosta prilika na obje strane, dvoboj je završen bez pogodaka.

Koprivnički klub se nalazi na pripremama u Turskoj, kao i još nekolicina hrvatskih prvoligaša. Slaven Belupo je odigrao prijateljsku utakmicu protiv Krilja Sovjetov koji igra u ruskoj Premier ligi gdje nakon 19 kola zauzima 14. mjesto od 16 klubova.

Susret je završen rezultatom 0:0, no dvoboj je bio dosta zanimljiv i obje su momčadi stvorile po nekoliko izglednih prilika. Koprivničani su prvi put ozbiljnije zaprijetili u devetoj minuti preko Vugrinca. Najbolji strijelac u povijesti hrvatske lige dobro je pucao prema vratima Rusa, no vratar je to zaustavio.

Rusi su dobre prilike stvorili također na početku utakmice. Najbliže pogotku bio je Caballero koji je uputio dva opasna udarca, ali Rodić nije dozvolio da lopta uđe u njegovu mrežu.

U nastavku je Šaban bio u situaciji da ugrozi protivnička vrata, a nekoliko je puta Rak ubačajima pokušavao pronaći svoje suigrače. Sredinom drugog dijela Krilja Sovjetov je mogao do vodstva kada je Goreny pogodio vratnicu, a Slaven je pred kraj tražio jedanaesterac nakon povlačenja Jelavića.

Farmaceuti će sljedeći dvoboj na turskim pripremama odigrati već u subotu, a protivnik će biti Petrolul iz Rumunjske.