Rijeka bez pobjednika protiv Kineza, golovi iz kaznenih udaraca

Ivor Krapac • subota, 26.01.2013.

Rijeka je u novoj utakmici u pripremama za nastavak MAXtv Prve lige odigrala bez pobjednika protiv kineskog prvoligaša Shandonga. Susret u Beleku završen je s 1:1, a kineska momčad poravnala je u 90. minuti...

Nogometaši Rijeke nastavili su svoje pripreme u Turskoj ogledom s kineskim Shandongom. Subotnji dvoboj u Beleku okončan je s 1:1, a oba pogotka pala su s bijele točke.

Nakon što je jedan od prvotimaca kineskog prvoligaša u kaznenom prostoru rukom zaustavio proigravanje Leona Benka prema Goranu Mujanoviću, Benko je u 77. minuti iz 11-erca zabio za Rijekino vodstvo.

Prednost je trajala 13-ak minuta, a Shandong je do svoje prilike za poravnanje došao nakon što je Robert Lisjak u 16-ercu napravio prekršaj nad Joseom Ortigozom. Taj 11-erac dosuđen je u 90. minuti, a Brazilac Gilberto Macena iskoristio ga je pogotkom za konačnih 1:1.

Elvis Scoria u subotu nije mogao računati na sve svoje najjače adute. Za utakmicu nisu bili spremni Mehmed Alispahić, Mato Neretljak i Danijel Cesarec.