Barcelona se izvukla kroz produžetak, 18. pobjeda Reala

Branimir Korać • nedjelja, 27.01.2013.

Četiri susreta 19. kola Lige Endese odigrana su u ranom nedjeljnom terminu, a najzanimljivije je bilo u Barceloni gdje je domaćin uz velike probleme izvukao pobjedu protiv Bilbaa. Za razliku od Barcelone, Real je još jednom slavio u 40 minuta...

Barcelona se nastavlja mučiti u španjolskom prvenstvu, a to je skoro iskoristio Bilbao kojeg su sekunde dijelile od pobjede. U regularnom dijelu Barcelona je kod 69:68 imala priliku povesti, međutim prvo je Mickeal promašio, a zatim i Jawai da bi nakon toga Lamont Hamilton dalekom tricom odveo Bilbao pred vrata pobjede.

Na drugoj strani Jasikevičius ubacuje za 72:70, Vasileiadis je ubacio samo jedno bacanje i 12 sekundi prije kraja Huertas je došao na liniju slobodnih bacanja. Ubacio je prvo bacanje, drugo promašio, ali Hamilton je istupio s loptom van terena i Barcelona je dobila još jedan posjed. Dvije sekunde prije kraja Jasikevičius je ubacio oba bacanja i Barcelona se izvukla i otišla u produžetak. Tamo je ponovno bilo neizvjesno, no uspio je domaćin doći do pobjede 87:85.

Marcelinho Huertas je kod domaćina zabio 19 poena, Erazem Lorbek 18, Jasikevičius 14 uz šest asistencija, a Jawai 12 uz 14 skokova. Ante Tomić odigrao je skromno, za 16 minuta ubacio je četiri poena (2/4 za dva) uz pet prekršaja i tri izgubljene lopte. Kod Bilbaa Vasileiadis je ubacio 24 poena, a Hamilton 21 (trica 4/4) uz šest skokova. Fran Pilepić je za 16 minuta ubacio pet poena (1/3 za dva, 1/2 za tri).

Zaragoza je na svom parketu nadigrala CB Canarias 81:67 zahvaljujući puno boljih drugih 20 minuta. Na poluvremenu su gosti čak i vodili, međutim u drugom dijelu je Zaragoza odigrala značajno bolje i zasluženo je slavila.

Michael Roll susret je završio s 18 poena, a vrlo dobar je bio Damjan Rudež koji je za 23 minute ubacio 15 poena (5/8 za dva, 1/2 za tri). Kod gostiju Blagota Sekulić je ubacio 12 poena uz osam skokova, a Jakim Donaldson 12 poena uz pet skokova.

Real je na svom parketu ugostio momčad Valladolida i upisao pobjedu 87:75. Unatoč ne baš najboljem šuterskom izdanju, Real je stigao do pobjede protiv protivnika koji već ima nekoliko velikih skalpova.

Sergio Llull je s 21 poenom predvodio domaćina, Nikola Mirotić je dodao 16 poena i šest skokova, a Dontaye Draper je za deset minuta ubacio šest poena (1/1 za dva, 1/2 za tri). Kod Valladolida Nacho Martin je ubacio 19 poena uz šest skokova, a Alhaji Mohammed je ubacio 16 poena.

Iznenađenje je priredila Manresa koja je u gostima svladala Gran Canariju 75:65. Gostovanje kod Gran Canarije nije baš najdraže većini lige, međutim Manresa će ga pamtiti po dobrom. Do pobjede su je predvodili s po 11 poena Josh Asselin, Troy DeVries i Salva Arco te Oliver Arteaga s deset poena. Kod domaćina Ryan Toolson je ubacio 25 poena, a Javier Beiran.