Borna Rupnik • ponedjeljak, 28.01.2013.

Nizozemski reprezentativac Wesley Sneijder upisao je prvi nastup za svoju novu momčad, a Robert Prosinečki nastavlja držati svoj Kayserispor iznad zone ispadanja...

Gradski derbi Galatasaraya i Bešiktaša u Istanbulu u nedjelju je imao dodatni začin, debi Wesleyja Sneijdera za domaću momčad. U igru je Nizozemac ušao u 57. minuti, umjesto Colaka, a samo četiri minute poslije Galatasarayu je isključen Melo.

Međutim, rezultat se nije mijenjao: ostalo je ranije postavljenih 2:1 za Sneijdera i suigrače. Upravo je Colak pogodio već u trećoj minuti, povisio je Riera krajem prvog poluvremena, a pogodak za Bešiktaš bio je djelo Sivoka na otvaranju drugog dijela.

Kayserispor Roberta Prosinečkog svladao je Antalyaspor 2:0, a strijelci su bili Yilmaz i Bobo u prvom poluvremenu.

Nogometaši pod vodstvom hrvatskog stručnjaka tako su se domogli 13. mjesta na tablici, s dva boda više od Elazigspora i tri od Mersina, sastava koji drže 16. i 17. poziciju.

Galatasaray je pobjedom nad drugoplasiranim Bešiktašom povećao svoju prednost na vrhu na pet bodova.