Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 28.01.2013.

Nogometaši Hajduka upisali su još jedan poraz tijekom turskog dijela zimskih priprema. U Beleku je rezultatom 3:2 bolji bio austrijski drugoligaš Horn, unatoč mnogo više stvorenih prilika splitskog kluba...

U prijateljskoj utakmici u turskom Beleku nogometaši Hajduka u ponedjeljak su odmjerili snage protiv austrijskog drugoligaša SV Horna. U ovom ogledu priliku za nametanje treneru dobili su igrači koji su trenutno izvan udarne postave.

Splitski klub je od samog početka prikazao bolju igru i vrlo često je prijetio vratima austrijske momčadi. Mreže se, međutim, nisu tresle do 42. minute, kad je Maglica poentirao glavom nakon ubačaja Stojanovića s lijeve strane.

Ipak, nakon samo sedam minuta igre u drugom dijelu Horn je izjednačio, nakon pogreške Milovića Gotal je prebacio Kalinića i vratio stvari na početak.

U 56. minuti Hajduk je ponovno poveo, s dvadesetak metara iz slobodnog udarca prekrasan pogodak zabio je Tomaš. Ponovno je vodstvo Splićana trajalo desetak minuta jer je u 66. Mineiro dubinsku loptu pretvorio u izjednačujući pogodak.

Brojni promašaji Hajduka pokazali su se na kraju kobnima za ishod ovog ogleda jer je u 89. minuti za pobjedu Horna, koji je iskoristio gotovo sve svoje prigode, zabio Zulechner. Maglica je, inače, osim upisivanja u strijelce, pogodio gredu i stativu te promašio dvije prilike u kojima je imao samo protivničkog vratara pred sobom. Okvir gola pogodio je i Jakoliš, a još niz udaraca igrača Hajduka nije pronašlo put do mreže austrijske ekipe.

Hajduk: Kalinić, Tomaš, Jonjić (Milović od 46.), Nižić, Stojanović, Kovačić (Caput od 68.), Sušić (Jozinović od 76.), Jakoliš (Kouassi od 63.), Cassio (Caktaš od 70.), Kiš, Maglica.

Prijateljska utakmica:
Hajduk - SV Horn 2:3 (Maglica 42', Tomaš 56'/ Gotal 52', Mineiro 66', Zulechner 89')