Ruski prvoligaš bolji od Rijeke, Osijeku "nula" s Azerbajdžancima

Borna Rupnik • utorak, 29.01.2013.

U sklopu svojih zimskih priprema Rijeka i Osijek odigrali su nove prijateljske utakmice, a ovoga puta hrvatske momčadi nisu postigle niti jedan pogodak...

Rijeka - Krilja Sovjetov 0:2

Momčad Elvisa Scorije imala je u Beleku neriješenih 0:0 protiv Rusa sve do sredine drugog poluvremena. Tada je isključen Mierzejewski, a brojčanu su prednost odmah kapitalizirali Taranov i Vorobjov, a dvostruki je asistent postao Lakijalov.

Najbolju je prigodu za Rijeku imao Brezovec, koji je pogodio prečku, a zbog ozljeda za sastav nisu konkurirali novopridošli Alispahić te Neretljak i Cesarec.

Rijeka:Mance, Datković (od 46' Mierzejewski), Kreilach, Knežević, Mujanović (od 71' Mutombo), Brezovec, Močinić (od 67' Benjamin), Weitzer (od 71' Miloš), Škarabot, Jogan (od 46' Čulina) i Benko.

Osijek - Baku 0:0

Osječani su susret bez pogodaka odigrali s protivnikom iz Azerbajdžana, nakon prekinutog ogleda s Pohang Steelersima iz Južne Koreje, kada se ispriječilo loše vrijeme.

Utakmicu Osijeka i Bakua pratio je i predsjednik kluba Zdravko Josić, koji još pokušava složiti igračku križaljku, a trener Stanko Mršić odlučio je u svakom poluvremenu dati priliku različitoj momčadi.

Osijek: Mikulić, Ibriks, Smoje, Vrgoč, Lešković, Kvržić, Kurtović, Jugović, Pušić, Zubak i Perošević. (Drugo poluvrijeme: Malenica, Glavaš, Leko, Perić, Aleksić, J. Mišić, Mioč, Bagić (Lukić), Jakovljević, Pongračić, Zulim)-