Istra 1961 uvjerljiva protiv Gorice, Križman trostruki strijelac

Ivor Krapac • utorak, 29.01.2013.

Nogometaši Istre 1961 u utorak su odigrali novu pripremnu utakmicu uoči nastavka MAXtv Prve lige. Momčad Igora Pamića je u Rovinjskom selu bila uvjerljiva protiv Gorice, a na putu do 4:0 protiv slovenskog prvoligaša osobito se istaknuo Sandi Križman...

Nastavljujući pripreme uoči proljetnog dijela sezone u MAXtv Prvoj ligi, Istra 1961 u utorak je s 4:0 nadjačala slovenskog prvoligaša Goricu. Na putu do pobjede u Rovinjskom selu najraspoloženiji je bio Sandi Križman, koji je zabio tri puta i sudjelovao i u akciji kod prvog pogotka na utakmici.

Dvojica ozlijeđenih

Osim što su uvjerljivo slavili, momčad iz Pule su u utorak pogodili problemi s ozljedama. Bačelić-Grgić požalio se na bolno stopalo i morat će na snimanje, dok Blagojevića muči zglob desne noge.

Momčad Igora Pamića povela je već u prvoj minuti. Križman je pucao, Goričin vratar Simčič odbio loptu, a do nje je prvi došao Ottochian i zabio za 1:0.

Prije novog pogotka, Istra je imala nekoliko prilika, a "procurilo" je u završnici prvog poluvremena. Sušić je u 37. minuti uputio centaršut s desne strane, a Križman glavom zabio za 2:0, no najraspoloženiji igrač Pamićeve momčadi nije se zaustavio na tome. U 41. minuti pogodio je iz 11-erca, do kojega je došlo nakon što ga je faulirao Frelih, dok je u 45. "probio" Simčiča vrlo lijepim udarcem s 20 metara.

U drugom dijelu Pamić je napravio niz izmjena i Istrina igra doživjela je pad, ali bez promjene rezultata do kraja utakmice.

Novi nastup pulske momčadi dogodit će se u srijedu u Umagu, a suparnik će biti srpski prvoligaš Hajduk iz Kule. Igor Pamić najavio je da će tu utakmicu odigrati bez svojih najjačih aduta.

Prijateljska utakmica:
Istra 1961 - Gorica 4:0

Istra 1961: Radošević, Sušić (od 46. Horvat), Čagalj (od 77. Načinović), Jerković (od 77. Tomašević), Woon (od 63. Zgrablić), Anđelković (od 77. Drežnjak), Pamić (od 77. Baša), Ottochian (od 46. Havojić, od 80. Krajačić), Bačelić-Grgić (od 34. Hadžić, od 66. Blagojević), Aganović (od 66. Prelčec), Križman (od 77. Berišić)

Gorica: Simčič, Širok, Gregorič, Jogan, Frelih, Vetrih, Rojc, N'Diaye, Šturm, Žigon, Dornik.
Igrali su i: Štrukelj, Durić, Jerkič, Celcer, Mbida, Mevlja, Kadrija, Pavič, Jakovljevič, Bremec.

• arcturus29.01.2013. u 22:18
    Lijepi rezultati naših prvoligaša protiv Slovenaca. Bit će da nam se kvaliteta lige ove godine usprkos svim kritikama podigla.