Gran Canaria do vrlo visoke gostujuće pobjede

Branimir Korać • subota, 02.02.2013.

Odigrana su prva dva susreta 20. kola španjolskog prvenstva u kojima je Gran Canaria upisala vrlo visoku pobjedu kod Fuenlabrade, a Valladolid je na svom terenu u posljednjim trenucima osigurao pobjedu protiv Joventuta...

U šuterski briljantnoj večeri sa 67 posto ubačaja iz igre Gran Canaria je u gostima ponizila Fuenlabradu i slavila 99:66. Malo tko je mogao očekivati ovako visoko slavlje Gran Canarije koja je dominirala od prve minute i vrlo brzo riješila pitanje pobjednika.

Obrana domaćina nije mogla zaustaviti šutere Gran Canarije i već na poluvremenu je sve bilo poznato. Gosti su na odmoru imali visokih 53:23 i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom slaviti.

Predvodili su ih Ryan Toolson s 15 poena i Xavi Rey s 14 poena i šest skokova u susretu u kojem su se svi igrači Gran Canarije upisali među strijelce. Kod domaćina James Feldeine je ubacio 14 poena uz pet asistencija, a Sergio Sanchez je dodao deset poena.

Puno neizvjesnije je bilo u dvoboju Valladolida i Joventuta kojeg je domaćin riješio u svoju korist 69:67. Utakmicu je odlučio tricom devet sekundi prije kraja Roman Montanez nakon čega je Albert Oliver pokušao tricom sa sirenom donijeti pobjedu gostima, međutim i šesti njegov pokušaj za tri poena bio je neprecizan.

Nacho Martin je bio prvo ime utakmice s 22 poena i 13 skokova, a 18 poena i 11 skokova dodao je Othello Hunter. Kod Joventuta Ognjen Kuzmić je ubacio 18 poena uz 14 skokova, a Manny Quezada je dodao 11 poena.