Filip Han • subota, 02.02.2013.

23. kolo francuskog prvenstva nije donijelo veća iznenađenja. Favoriti su upisali pobjede, odigrana su dva remija, a stanje na tablici nije se bitno promijenilo. Uzbudljivo je bilo u Lorientu gdje je Rennes došao do boda u sudačkoj nadoknadi...

Prvu subotnju utakmicu odigrala su dva velika rivala - Lorient i Rennes. Njihovi su susreti već uobičajeno obilježeni grubom igrom i velikim brojem prekršaja, ali ovaj je dvoboj pružio zaista lijep nogomet. Lorient je poveo u 31. minuti pogotkom Yanna Jouffrea nakon loše reakcije Rennesove obrane. Rennes je uspio izjednačiti početkom drugog poluvremena preko Mevluta Erdinga koji se našao iza leđa Lorientove obrane.

U 80. minuti Jeremie Aliadiere ponovno dovodi Lorient u vodstvo prekrasnim udarcem izvan šesnaesterca, neobranjivim za Rennesova vratara. Ipak, Lorientovo veselje nije dugo trajalo jer u 91. minuti gol postiže 19-godišnji Axel Ngando i time postavlja konačan rezultat od 2:2.

Bordeaux je porazio Valenciennes rezultatom 2:0 i time ostao na četvrtom mjestu ljestvice. Bila je to utakmica bez previše uzbuđenja, a golove su za domaćina postigli David Bellion u 33. i Ludovic Obraniak u 71. minuti.

Na petom mjestu ljestvice nalazi se Nica s istim brojem bodova kao Bordeaux, a to su postigli gostujućom pobjedom nad Brestom. Domaćini su nervozno ušli u utakmicu, čineći puno prekršaja pa su zaradili i četiri žuta kartona. U takvom usporenom tempu Nica je uspjela jednom zatresti mrežu, prvi put već u 13. minuti pogotkom Nemjanje Pejčinovića, a drugi je pogodak u svoj gol poslao Brahim Ferradj.

Pobjedu u gostima upisao je i Saint-Etienne pobjedivši Sochaux s 2:1. Gosti su poveli u 23. minuti golom Aubameyanga. Sochaux se vratio u utakmicu u 72. minuti kada Edouard Butin zabija za izjednačenje. No samo pet minuta poslije Fabien Lemoine ponovno dovodi Saint-Etienne u vodstvo i mirno privodi utakmicu kraju.

Bodove su podijelili Lille i Troyes u još jednoj utakmici s puno prekida. Troyes je poveo u 30. minuti nakon šestog pogotka sezone Fabiena Camusa. Domaćini su vršili jak pritisak i uspjeli izjednačiti u 74. minuti pogotkom Divocka Origija za konačni rezultat 1:1. Utakmicu bez pogodaka odigrali su Bastia i Evian.

23. kolo upotpunit će dvoboji Ajaccioa i Lyona, Montpelliera i Reimsa te Marseilla i Nancya.