Vodeni sportovi

Srbija pobjedom osigurala prvo mjesto u skupini B Svjetske lige

Matej Milanović • nedjelja, 03.02.2013.

U četvrtom kolu Svjetske lige u vaterpolu Srbija je osigurala prvo mjesto u skupini B. U skupini C je Italija kiksala kod Rusije, čime je Mađarska pobjegla na pet bodova prednosti dva kola prije kraja.

U četvrtom kolu Svjetske lige u vaterpolu u skupini A, u kojoj igra i Hrvatska, Grčka je bez problema odradila gostovanje kod Turske. Grci su već na poluvremenu imali pet pogodaka prednosti, a na kraju su došli čak do +11, 15:4.

U skupini B Srbija je osigurala prvo mjesto. Srbima je za to trebala pobjeda, koja je i stigla, protiv Njemačke. Domaći su već u prvih osam minuta poveli s 4:1. Na kraju treće dionice bilo je 11:4 i sve je bilo jasno. Na koncu je Njemačkoj uspjelo tek ostati ispod dvoznamenkaste razlike, 13:4. Srbija je tako otišla na 9 bodova. U skupini u kojoj su samo tri reprezentacije Španjolska je drugoplasirana s dva boda i mora odigrati još dvije utakmice, što znači da je Srbija nedostižna i sigurno prva.

U skupini C Mađarska se jako namučila s Rumunjskom, ali je ipak uzela bodove. Rumunji su na poluvremenu čak i vodili, 5:4, a Mađarska je rezultat preokrenula u trećoj četvrtini, odlaskom na 7:6. U posljednjih osam minuta Mađari su zadržali minimalnu prednost i slavili s konačnih 9:8.

U drugoj utakmici skupine dogodio se kiks favorita. Italija kod Rusije nije uspijevala prelomiti utakmicu i na poluvrijeme se otišlo s 3:3. U trećoj dionici Rusi su čak poveli 6:4, no gosti su izjednačili do kraja dionice. Italija je potom preuzela inicijativu u posljednjih osam minuta, no nije riješila dvoboj i Rusi su 22 sekunde prije kraja izjednačili na 8:8 i odveli susret na peterce. Tamo su Rusi zabili četiri puta iz četiri pokušaja, dok su pokušaji Galla i Figliolija obranjeni, za konačnih 12:10 u korist Rusije. Tim rezultatom Mađarska je pobjegla na pet bodova od Italije i na korak je od osiguravanja prve pozicije u skupini.

Svjetska liga, četvrto kolo, skupina A: Turska - Grčka 4:15 (2:5, 1:3, 0:2, 1:5)

Poredak:
Crna Gora 12, Hrvatska 6, Grčka 6, Turska 0

Skupina B:
Srbija - Njemačka 13:4 (4:1, 2:1, 5:2, 2:0)

Poredak:
Srbija 9 (3 utakmice), Španjolska 2 (2 utakmice), Njemačka 1 (3 utakmice)

Skupina C:
Mađarska - Rumunjska 9:8 (2:2, 2:3, 3:1, 2:2)
Rusija - Italija 12:10 (1:1, 2:2, 3:3, 2:2, 4:2)

• Obrisan korisnik09.02.2013. u 14:30
    Srbija ipak najbolja reprezentacija u Svetu! Ni sa jednog se takmicenja nije vratila bez medalje! Iako Hrvati mogu da pricaju kako su osvojili OI, ipak Srbija sampion Evrope, Vicesampion Sveta i bronzana sa OI a vi nam postajete stare musterije. Jos smo i najmladja reprezentacija. Vama ode Rudic... [više na forumu]