Sjajna Maja Zebić nije spriječila poraz Zaječara u Rusiji

Branimir Korać • nedjelja, 03.02.2013.

U prvom susretu osmine finala Kupa kupova Dinamo je u Volgogradu visoko porazio ekipu Zaječara i napravio veliki korak prema četvrtfinalu. Gošćama nije pomogla niti raspoložena Maja Zebić...

Prvi susret osmine finala Kupa pobjednica kupova odigran u Volgogradu potpuno je završio na strani domaćeg Dinama koji nije imao nikakvih problema protiv Zaječara. Visokih 31:23 daju domaćim igračicama dobre argumente za prolaz u četvrtfinale.

Pitanje pobjednika riješeno je vrlo brzo, Ruskinje su se rano odvojile i već su na poluvremenu imale visoku prednost 18:11. U nastavku susreta gošće su pokušale smanjiti zaostatak kako bi zadržale nadu u prolaz, međutim nije im to pošlo za rukom.

U visokom porazu najbolja u momčadi Zaječara bila je hrvatska reprezentativka Maja Zebić koja je postigla čak deset golova, a slijedile su je Španjolka Benzal i Ukrajinka Gorilska s po tri gola. Aneta Perajica upisala se jednom među strijelce.

Kod Dinama su najefikasnije bile Viktorija Borščenko s osam golova i Olena Jacenko s pet golova.

Uzvrat je na rasporedu 9. veljače u Zaječaru.