Hajduk nakon jedanaesteraca pobijedio Zrinjski, Splićani u finalu Memorijala Andrije Ankovića

Maj Gašparac • nedjelja, 03.02.2013.

Nogometaši Hajduka plasirali su se u finale Memorijala Andrije Ankovića. U polufinalu je momčad Miše Krstičevića bila uspješnija od Zrinjskog, a do trijumfa je došla nakon izvođenja udaraca s bijele točke. Susret je završen rezultatom 1:1, a u raspucavanju je Hajduk slavio nakon što je Lima realizirao odlučujući jedanaesterac.

Momčad Hajduka je bolje započela susret, a na prvu zanimljivost čekalo se do osme minute, kada je udarcem s otprilike 20 metara pokušao Medak, ali nije bio precizan. Nedugo nakon tog pokušaja, udarac iz daljine je uputio i Sušić, no niti on nije imao uspjeha.

Prvi opasniji pokušaj nogometaša Zrinjskog dogodio se u 17. minuti, kada je nakon prekida loptu "boksao" vratar Hajduka Blažević, a udarac s 20 metara uputio Žuržinov, ali nije pogodio okvir gola.

Nekoliko minuta poslije tog pokušaja, nogometaši Hajduka imali su veliku priliku za dolazak do vodstva. Nakon dodavanja Kouassija udarac s deset metara je uputio Vuković, ali niti on nije imao uspjeha.

Do kraja prvog dijela Hajduk je nastavio prijetiti, pokušavali su Vuković i Kouassi, ali se rezultat nije mijenjao. No, na pogodak se nije dugo čekalo u drugom poluvremenu.

Hajduk je poveo preko Vukovića koji je u 57. minuti poentirao udarcem s otprilike osam metara. Za zgoditak mu je asistirao Medak. Nakon što su postigli vodeći zgoditak, igrači Hajduka nastojali su brzo i udvostručiti svoje vodstvo. Pokušavali su Medak i Vuković, no rezultat se nije mijenjao sve do same završnice susreta.

Igrala se 88. minuta kada je rezultat poravnao nogometaš Zrinjskog Miličević i odveo svoju momčad u raspucavanje jedanaesteraca.

U prve tri serije nogometaši obje momčadi su bili precizni, a trijumf Hajduku je donio Blažević koji je zaustavio četvrti udarac nogometaša Zrinjskog i Lima koji je pogodio za konačnih 6:5.