Meškov Brest 28:26 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Metalurg izgubio od Meškova, Vukić šest, Markotić pet golova

Ivana Strahija • nedjelja, 03.02.2013.

U nedjelju je nastavljena sezona u SEHA ligi, a makedonski je Metalurg upisao prvi poraz ove godine. Sjajni su međutim bili Hrvati u redovima bjeloruskog prvoligaša...

U prepunoj dvorani u Brestu odigrana je u nedjelju zaostala utakmica šestog kola SEHA lige, a Metalurg bivšeg hrvatskog izbornika Line Červara doživio je poraz od 26:28.

Susret je počeo daleko od idealnog za domaće, koji su tek u šestoj minuti uspjeli postići prvi pogodak, dok su gosti već imali tri na kontu. No, do desete minute je već 5:5, strijelci Meškova su se probudili, a kad su oni gostujući pokušali ponovno otići na komotniju prednost, naum im je osujetio bjeloruski reprezentativni golman Vitali Čarapenka (ukupno 16 obrana).

Na odmor se otišlo s minimalnom domaćom prednosti, 15:14, zahvaljujući pogotku Roberta Markotića. U nastavku se strane izmjenjuju u vodstvu sve do 48. minute, kad je zakazala obrana Metalurga na čelu s Darkom Stanićem, pa su bjeloruski rukometaši nanizali četiri pogotka u tri minute.

To Meškovu donosi 25:20, a Metalurg je prisiljen na panično stizanje rezultata. Gostima međutim ne uspijeva vratiti egal, pa susret završava pobjedom domaćina.

Ljubo Vukić je imao sjajno izdanje u oba smjera i postigao šest golova iz sedam šuteva, dok je bivši igrač Nexea, Robert Markotić, imao 5/6.