Filip Han • nedjelja, 03.02.2013.

Lyon je upisao poraz na gostovanju kod Ajaccioa. Bila je to tvrda utakmica u kojoj su gosti poveli, no tada im je sve krenulo nizbrdo. Dejan Lovren isključen je u 90. minuti. U preostalim dvjema utakmicama Montpellier je svladao Reims, a Marseille je izgubio od Nancya...

Lyon će htjeti što prije zaboraviti nedjeljni susret. Ajaccio se pokazao kao vrlo neugodna momčad koja je uspjela stvoriti neke vrlo dobre prilike. Ipak, prvi je pogodak postigao Alexandre Lacazette za Lyon u 53. minuti odličnim volejem u šesnaestercu. Vodstvo Lyona nije dugo potrajalo jer četiri minute poslije Chahir Belghazouani postiže gol za izjednjačenje.

Ajaccio prelazi u vodstvo u 65. minuti, kada gol glavom postiže Adrian Mutu nakon ubačaja Johana Cavallija. Priliku za izjednačenje imao je Bafetimbi Gomis u 87. minuti kada je srušen u šesnaestercu. Gomis je preuzeo odgovornost i izveo kazneni udarac, no Guillermo Ochoa brani taj pokušaj.

Ajaccio nije prestajao napadati i u jednoj kontri u 90. minuti loptu na rubu šesnaesterca prima Dennis Oliech i kreće prema Lyonovim vratima. S leđa ga ruši Dejan Lovren, a sudac Jaffredo pokazuje crveni karton Lovrenu. Siguran s bijele točke bio je Mutu za svoj drugi pogodak na utakmici.

Bio je to prvi poraz Lyona od Ajaccioa nakon 1973. i njime se našao na drugom mjestu ljestvice s tri boda zaostatka za PSG-om. Iskupljenje će tražiti u sljedećem kolu kada dočekuje Lille.

Aktualni prvak Montpellier upisao je osmu domaću pobjedu zaredom. Gostujući Reims poveo je preko Gaetana Courteta u 32. minuti i s tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. Nedugo nakon početka drugog poluvremena Montpellier izjednačuje pogotkom Souleymana Camare.

Nadmoć Montpelliera došla je do izražaja u 65. minuti kada Marco Estrada dovodi domaćine u vodstvo. Samo pet minuta poslije posao dovršava Younes Belhanda pogotkom za konačni rezultat od 3:1.

Posljednja momačad lige Nancy porazila je Marseille u gostima, no ne bi bilo pogrešno reći da su domaćini pobijedili sami sebe. Bila je to od početka izjednačena utakmica u kojoj su obje ekipe imale nekoliko prilika, ali nisu uspjele ozbiljno ugroziti protivnika. Problemi za Marseille počeli su u 56. minuti kada Joey Barton dobiva prvi žuti karton, a nakon pet minuta i drugi te ostavlja svoju ekipu s igračem manje.

Nancy nije uspio iskoristiti brojčanu nadmoć, ali poveo je u 73. minuti kada autogol postiže Andre Ayew. Statistika koja govori da Nancy ove sezone nije izgubio utakmicu u gostima kada povede 1:0 još se jednom pokazala točnom, jer do kraja utakmice udarac Foueda Kadira brani Damien Gregorini i rezultat ostaje 1:0.

Marseille se sada nalazi na trećem mjestu ljestvice s tri boda zaostatka za drugim Lyonom i u sljedećem kolu igrat će s Evianom, a Nancy se pomaknuo na predzadnje mjesto lige.