Zimski sportovi

Filip Jukić • utorak, 05.02.2013.

Novi ponedjeljak u NHL sezoni obilježili su susreti zapadne konferencije te samo jedan dvoboj na istoku, točnije u Torontu. Ukupno gledajući večer je pripala gostima koji slavili u tri od ukupno pet jučerašnjih ogleda u najjačoj hokejskoj ligi svijeta.

Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Toronto je nastavio s lošim igrama i jednako tako lošim rezultatima na domaćem ledu. Ovoga puta puni plijen iz Air Canada Centrea odnijela je Carolina predvođena braćom Staal. Međutim, početak dvoboja nije dao naslutiti da će Leafsi još jednom ostati "kratki" pred domaćim navijačima jer je Matt Frattin svojim petim pogotkom sezone osigurao svojoj ekipi prednost nakon prve trećine u kojoj su domaćini uputili čak 18 udaraca na gol Cama Warda.

Ipak, druga trećina donosi potpuni preokret, kako u igri protivnika tako i u samom rezultatu. Odmah u drugoj minuti ovog perioda igre Jordan Staal izjednačava rezultat, da bi njegov brat Eric deset minuta kasnije gostima donio vodstvo koje Hurricanesi do kraja susreta nisu ispuštali, među ostalim i zbog činjenice da je Torontu, pri rezultatu 2:1 za goste, nakon dugačke analize video snimke poništen pogodak.

Do kraja su gosti uspjeli dodatno naglasiti pobjedu te su pogocima Justina Faulka i Patricka Dwyera došli do konačnih 4:1 u njihovu korist, a samim time i do osmog boda u sezoni.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Anaheim je ponovno odmjerio snage sa Sharksima koji do jučerašnjeg ogleda ove sezone još uvijek nisu znali za poraz u 60 minuta. Kako su stvari krenule, činilo se da niti nakon novog ogleda s Ducksima momčad San Jose neće iskusiti gorčinu poraza bez osvojenog boda. Naime, pred sam kraj prve trećine Logan Couture postiže svoj šesti pogodak u 2013. godini te donosi svojom klubu vodstvo koje prikazanim igrama u tom razdoblju niti jedna od momčadi na ledu nije posebno zaslužila.

U drugoj trećini golmani nisu morali vaditi pakove iz svojih mreža te se vodstvom gostiju ušlo u treći period susreta. A onda su domaćini odlučili kako neće i drugi puta u samo sedam dana biti poraženi od Sharksa. Pogotkom vječitog Sakua Koivua, a zatim u 13. minuti i onim Sheldona Souraya Ducksi uspijevaju doći do vodstva kojeg do kraja nisu ispustili.

Ovom pobjedom Ducksi su došli do šeste pobjede te sada za liderom konferencije Chicagom zaostaju tri boda, odnosno dva za svojim jučerašnjim protivnicima.

Ostale utakmice

Sve ostale utakmice jučerašnjeg programa odigrane su pod okriljem zapadne konferencije. Colorado je na domaćem ledu, rezultatom 2:3, poražen od gostiju iz Dallasa koji su tako došli do slavlja nakon poraza od Phoenixa u subotu. Domaćinima je ovo pak bio peti poraz u devet odigranih susreta.

Spomenuti Phoenix je pred svojim navijačima upisao pobjedu i to protiv Minnesote koja puno više u ovom susretu nije niti zaslužila uputivši tek 12 udaraca na gol Coyotesa u zadnje dvije trećine. Jedini strijelac za goste bio je Zach Parise, dok su domaćinima pobjedu donijeli Lauri Korpikoski te Martin Hanzal.

U kanadskom derbiju, Edmonton protiv Vancouvera nije uspio iskoristiti prednost domaćeg terena iako su u devetoj minuti druge trećine, pogotkom Ryana Smitha, imali dva gola prednosti. Kevin Bieksa je pred kraj zadnje trećine Canuckse doveo u rezultatsku ravnopravnost, da bi Christopher Tanev u produžetku gostima osigurao i drugi bod iz ovog susreta.