CO Zagreb uveličao rođendan Dubrave, ali se i 'zagrijao' za subotnju Ligu prvaka

Damir Žbulj • srijeda, 06.02.2013.

Još je samo nekoliko dana ostalo do nastavka klupske sezone za rukometaše Croatia osiguranje Zagreba. U subotu u zagrebačkoj Areni u osmom kolu Lige prvaka gostuje bjeloruski Dinamo iz Minska, dok su u utorak navečer Zagrebaši odigrali pripremnu, prijateljsku utakmicu s Premijerligaša Dubravom, koja ja trebala poslužiti kao generalna proba, zagrijavanje za vikend. Susret je bio i rođendanski, slavio se 60. rođendan rukometnog kluba Dubrava.

Svjetsko rukometno prvenstvo završilo je prije desetak dana, a već je vrijeme za nastavak klupske sezone. Croatia osiguranje Zagreb u subotu u zagrebačkoj Areni u osmom kolu Lige prvaka dočekuje Dinamo iz Minska, trenutno treću ekipu u skupini D, kod koje su u prvo međusobnom ovosezonskom dvoboju odigrali neodlučeno 27:27.

Slika 2 od 2.

Šestorica Zagrebaša bila su u Španjolskoj, s broncom oko vrata u Hrvatsku su se vratili kapetan Zlatko Horvat, Marino Marić, Stipe Mandalinić, Luka Stepančić, Lovro Šprem i Filip Ivić, dok su ih do uspjeha predvodili Slavko Goluža i njegov pomoćnik Željko Babić.

Ostatak ekipe prošao je naporne mini pripreme kako bi klub spremno dočekao drugi dio sezone i borbu za osminu finala Lige prvaka. Zagrebaši su trenutno peti, imaju jednu pobjedu protiv Pick Szegeda te već spomenuti remi s Dinamom, ali nisu bez šansi za prolaz među 16 najboljih europskih ekipa.

Utakmica s Dubravom bila je posljednja provjera pred subotnji okršaj u Ligi prvaka, koja je iskorištena kako bi se ekipa još malo posložila i uigrala za važan europski dvoboj.

Rukometni klub Dubrava osnovan je prije 60 godina, a ova prijateljska utakmica samo je uveličala proslavu velikog jubileja.

Iako nije bilo natjecateljskog naboja, Zagrebaši su više pažnje posvetili napadačkim akcijama te su u 60 minuta uspjeli zabiti čak 45 golova, dok su primili deset manje. U prvom dijelu susret je bio rezultatski izuzetno zanimljiv, jer je Dubrava vodila na poluvremenu, sa četiri pogotka viška.

Slika 1 od 1.

U nastavku utakmice do pobjede su Zagrebaše predvodili raspucani Stipe Mandalinić s osam postignutih pogodaka, po sedam su zabili igrači koji nisu s reprezentacijom vidjeli Španjolsku, Josip Valčić te pivot Ilija Brozović, za konačnih 45:35. Prvo poluvrijeme na vratima CO Zagreba proveo je Ivan Stevanović, koji je skinuo pet lopti, dok je u nastavku Filip Ivić obranio sedam pokušaja rukometaša Dubrave.

Zanimljivo kako se kod slavljenika istaknuo još jedan rukometaš Croatia osiguranje Zagreba, Ante Kaleb, koji je za Dubravu postigao čak osam golova. Kaleb je još uvijek na posudbi, ali uz ovakvu igru pitanje je vremena kada će se vratiti u redove matičnog kluba.

O ulaznicama i voucherima za subotu

Kao i na sve ovosezonske utakmice, ulaz na dvoboj osmog kola Lige prvaka u subotu protiv Dinama iz Minska je besplatan. Ulaznice se dijele svaki dan na blagajni Arene od 16 do 19 sati, dok će se na ostalim mjestima po Zagrebu dijeliti voucheri koji će se morati prije ulaska u dvoranu zamijeniti za važeću ulaznicu. Iz kluba su pojasnili kako na taj način pokušavaju postići veću popunjenost dvorane, kako bi do ulaznice stvarno stigli oni koji žele i otići na utakmicu. Na dan dvoboja u subotu će u Areni raditi šest blagajni, od 12 sati pa sve do početka susreta.

Pripremna prijateljska utakmica:
Dubrava - Croatia osiguranje Zagreb 35:45 (23:19)

• Obrisan korisnik09.02.2013. u 12:36
    Ma daj ništa to mene ne čudi, pa imali su probleme i s Nexom gdje su ih suci u Seha ligi izvukli, limitirana ekipa sa 4 do 5 izvanserijskih talenta, 4 dobra afirmirana igrača i ostatak od menađerskih igrača to je Zagreb.
  • Bigguy08.02.2013. u 14:15
    Meni nije jasno da li su i sportnetovi tekstovi postali dirigirani od nekoga ali ako je itko gledao tekmu mogao je vidjeti da je itekako bilo natjecateljskog naboja i da je Goluži bilo muka što im je Dubrava radila.Čak je došlo do toga da je prigovarao i sucima da ga kradu, obrana im nije mogla... [više na forumu]
    Bigguy
  • Obrisan korisnik06.02.2013. u 11:34
    Vratite Antu u Zagreb, spreman je, a ionako je bolji od Jose i Matića !
  • Obrisan korisnik06.02.2013. u 10:41
    Za konačni rezultat u svakom slučaju je odlučno da je trener Dubrave od 40 minute izmjenio prvu postavu, te dao priliku svim igračima, pa je tek nakon toga Zagreb napravio ovakvu razliku.
  • Obrisan korisnik06.02.2013. u 10:22