Asobal liga, 17. kolo, 05.02.2013, 20:30 h
Barcelona 41:20 ARS Palma Del Rio
ARS Palma Del Rio

Barcelona nastavila s odličnim predstavama u španjolskom prvenstvu

Zvonka Keliš • utorak, 05.02.2013.

Rukometaši katalonskog diva ovoga su tjedna bili primorani nešto ranije odraditi svoje obaveze u domaćem prvenstvu te su tako ususret nedjeljnom gostovanju kod Füchse Berlina svoju nadmoć pokazali i protiv ekipe Palme del Rio koja je svladana s čak 21 pogotkom razlike.

Aktualni španjolski prvak prvi je ovoga tjedna krenuo u nove izazove u Ligi Asobal, naime, u sklopu 17. je kola u svojoj Blaugrani ugostio rukometaše Palme del Rio koje je svladao bez ikakvih problema. S čak 21 pogotkom razlike rukometaši katalonskog diva još su jednom pokazali i dokazali svoju nadmoć u domaćem prvenstvu te su sigurno nastavili svoj put prema obrani naslova. Gostujući su igrači, pak, kući otišli praznih ruku.

Iako je trener Barce Xavi Pascual van sastava ostavio kapetana Victora Tomasa i pivota Magnusa Jernemyra, a Sjarhej Rutenka nije zaigrao ni minute, to nije nimalo pomoglo nemoćnoj ekipi Palme del Rio, no važno je, pak, za cijelu domaću ekipu bio povratak na teren Raula Entrerriosa koji se oporavio od ozljede zbog koje je bio primoran propustiti Svjetsko prvenstvo u svojoj zemlji.

Domaćin je odlično krenuo u susret te je nakon uvodnih nekoliko minuta polako, ali sigurno počeo stvarati svoju prednost (8:4). Nošen krilima Martinom Stranovskyim i Albertom Rocasom do sredine je prvoga dijela dobro kontrolirao susret, dok je njegova prednost od četiri pogotka potom samo rasla. Ubrzo je semafor u dvorani pokazivao 17:9, dok se na predah otišlo s velikih i nedostižnih devet pogodaka prednosti za domaću momčad (20:11).

Nastavak susreta otvara odlično raspoloženi Rocas s pet uzastopnih pogodaka kojemu se potom u dodatnom odvajanju od suparnika pridružuju Danijel Šarić, koji je na poluvremenu među domaćim vratnicama zamijenio Arpada Šterbika, kao i Edu Gurbindo i Jesper Noddesbo. Ubrzo su domaći rukometaši imali dvostruku prednost (28:14) koja i u narednim trenucima samo raste. Gotovo nitko od gostiju nije mogao pronaći rješenje za Pascualove momke koji na koncu osiguravaju slavlje 41:20.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Albert Rocas s deset postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Palme del Rio bio Luisfe Jimenez s pet golova.