Aragon bez problema do novog slavlja, Cuenca podijelila bodove s Villom de Arando

Zvonka Keliš • nedjelja, 10.02.2013.

Nakon što su ponajbolje momčadi španjolske lige svoje obaveze u domaćem prvenstvu odradile sredinom tjedna, vrijeme je bilo i da one preostale osigraju svoje dvoboje 17. kola. Huesca je tako ugostila ekipu Cangasa koja se kući vratila bez bodova, a isto se proveo i Puerto Sagunto kod rukometaša Granollersa iako ih je dobrano namučio. Aragon je kod kuće bez problema svladao Academiju Octavio, dok su Ciudad Encantada i Villa de Aranda u Cuenci podijelili bodove.

Huesca - Cangas 25:21 (13:9)

U sklopu 17. kola španjolskog rukometnog prvenstva momčad Huesce u svojoj je dvorani ugostila rukometaše Cangasa koji su se potom kući vratili s porazom s četiri pogotka razlike. Domaćin je odmah na startu poveo 2:0 nakon čega samo povećava svoje vodstvo na 5:2, ali i 8:4. Iako se tada gosti počinju buditi uspijevaju svoj zaostatak samo smanjiti na minus dva (8:10), dok se na predah ide s novih domaćih +4 (13:9).

Uvodne minute nastavka donijele su dvije mini domaće serije pogodaka za potom nedostižnih 18:11 nakon čega ni tri uzastopna pogotka gostujuće momčadi, kao ni nešto ravnopravnija igra nisu pomogli Cangasu da uhvati priključak. Konačno, Huesca osigurava slavlje 25:21 te nova dva boda. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Joan Saubich sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Cangasa bio Adrian Rosales također sa sedam golova.

Fraikin Granollers - Fertiberia Puerto Sagunto 25:24 (11:12)

Zanimljivo je bilo u 17. kolu u dvoboju Granollersa i Puerto Sagunta, naime, gosti su nakon vodstva na poluvremenu u uzbudljivoj završnici drugoga dijela pokleknuli te su nove bodove u Asobalu morali prepustiti domaćinu. Nakon uvodnih 3:3, domaća momčad odlazi do minimalnog vodstva 5:4 da bi nakon novog izjednačenja Puerto Sagunto pokazao kako je nešto bolji (10:8). Međutim, u narednim trenucima Granollers sustiže svog suparnika te se na predah ide s domaćih minus jedan (11:12).

U drugome dijelu gostujući rukometaše dobro čuvaju stečenu prednost, no oni domaći im ne dozvoljavaju da se osjetnije odvoje te im stalno pušu za vrat. Na koncu, minutu i pol prije samoga kraja dvoboja Rodrigo Salinas poravnava rezultat na 24:24 da bi konačnih 25:24 nakon crvenih kartona na obje strane postavio isti igrač s linije sedam metara. Odlični su u redovima Granollersa bili Aidenas Malasinskas i Rodrigo Salinas s po pet pogodaka, dok se kod Puerto Sagunta istaknuo Mirko Milašević sa šest golova.

Caja3 Aragon - Academia Octavio 34:26 (14:12)

Do novog prvenstvenog slavlja, u sklopu 17. kola Lige Asobal, na svom je terenu stigla momčad Aragona koja svom suparniku, Academiji Octavio, nije dala ni najmanju priliku ni nadu u osvajanje ijednog boda. Momčad iz Zaragoze susret je zahvaljujući dobroj obrani i brzim pogocima iz kontre otvorila izuzetno dobro te je samo gradila svoju prednost sve do 11:4 u 16. minuti ogleda. Iako se činilo kako je domaćin stekao nedostižnu prednost, pokazalo se upravo suprotno, naime, njegovo lagano opuštanje gosti koriste kako bi se do kraja prvoga dijela približili na samo gol zaostatka (11:12).

Međutim, u nastavku dvoboja sumnje u pobjednika više nije bilo. Odličnim reakcijama Aiser Antonija, Demetrija Lozana i Alexa Dujšbajeva te nanovo vrlo dobrom i čvrstom obranom sredinom drugoga poluvremena Aragon ima prednost od osam pogodaka (26:18), dok na kraju dva boda osvaja zahvaljujući uvjerljivih 34:26. U pobjedu svoje momčadi Alex Dujšebajev je ugradio sedam pogodaka, dok je Ismael Juarez za Academiju Octavio zabio osam golova.

GlobalCaja Ciudad Encantada - Villa de Aranda 22:22 (9:11)

Cuenca je ove subote bila domaćin susreta rukometaša Ciudad Encantade i Ville de Aranda koji je nakon uzbudljivih i napetih 60 minuta završio bez pobjednika. Gosti su vrlo dobro krenuli u susret te su odličnom obranom i raspoloženim strijelcima u napadu stvorili prednost 3:0, dok se do sredine prvoga dijela domaćin polako približava svom suparniku (4:6). Međutim, domaća momčad potom nije uspjela preokrenuti susret u svoju korist iako je imala dva igrača više, naime, njene kontre ne bivaju realizirane što gostujuća momčad koristi kako bi do odlaska u svlačionice zadržala prednost od dva gola (11:9).

Prve minute drugoga poluvremena bolje su, pak, bile za Cuencu čiji se vratar Alvaro de Hita u potpunosti razbranio te je omogućio svojoj ekipi da sedam minuta kasnije stigne do minimalnog vodstva 15:14. Gostujući se rukometaši nisu predavali te su ubrzo vratili svoj vodstvo i sigurnu prednost (20:15) nakon čega uzbudljivo biva do samoga kraja kada semafor pokazuje izjednačenih 22:22 što je značilo podjelu bodova. Pablo Simonet za Ciudad Encantadu zabio je pet pogodaka, dok je Enrique Plaza za Villu de Aranda zabio sedam golova.