Vrlo dobro izdanje Atletica pred dvoboj s Celjem, Balić dva puta tresao mrežu Guadalajare

Zvonka Keliš • četvrtak, 07.02.2013.

Europske obaveze ove su srijede na španjolske rukometne terene izmamile još nekoliko momčadi pa je tako viceprvak Španjolske na domaćem terenu snage odmjerio s ekipom Guadalajare koja se u Vistalegreu nije dobro provela. Do domaćeg slavlja, osim Atletico de Madrida, stigla je potom i ekipa Ademar Leona koja je bolja bila od Anaitasune. Naturhouse La Rioja je, pak, u gostima nastavila s odličnim predstavama te je uvjerljivo svladala rukometaše Valladolida.

Atletico de Madrid - Quabit Guadalajara 35:23 (18:14)

Aktualni španjolski i europski viceprvak nije imao mnogo vremena za oporavaka nakon pretrpljenog minimalnog poraza na samom otvaranju drugoga dijela sezone, naime, već je u srijedu, u sklopu 17. kola Lige Asobal, u svom Vistalegreu morao ugostiti ekipu Guadalajare. U svom drugom ovogodišnjem nastupu u sklopu španjolskog prvenstva domaćin ovoga susreta pokazao se u pravome svjetlu te je stigao do sigurnog slavlja pred svojom publikom. Dobra je to najava za ono što igrače Talanta Dujšebajeva očekuje u nedjelju kada u Madrid stiže slovensko Celje.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Joan Canellas s osam postignutih pogodaka, po pet su dodali Josep Masachs i Kiril Lazarov, dok se Ivano Balić dva puta upisao u listu strijelaca. Vratarski tandem Atletica Šabanović/Dahl zajedno je upisao 11 obrana, dok je njih deset na drugoj strani sakupio Jorge Gomez. Najbolji kod Guadalajare bio je Alfonso de la Rubia s pet golova.

Iako domaća momčad nije najbolje krenula u susret te je nakon uvodnih osam minuta igre zaostajala za gostima za jedna pogodak (4:5) nije joj trebalo mnogo da posloži svoje redove te preuzme kontrolu nad dvobojem. Tako nakon izjednačenja 6:6 vrlo brzo odlazi do vodstva 11:9, no gostujuća momčad tada još ne posustaje te i ona ubacuje u brzinu više. Serijom 4-0 Guadalajara odlazi na 13:11, no do odlaska na odmor Masachs, Aguinagalde i Sanchez osiguravaju Atleticu mirnih +4 (18:14).

Uzbudljivo je potom bilo i u nastavku, naime, gostujući su rukometaši korak sa svojim suparnikom uspjeli držati tek narednih desetak minut nakon kojih više nemaju odgovora na igru Atletica. Canellas, Fernandez, Parrondo, Masachs, Balić i Sanchez tada pokazuju tko je gazda na parketu Vistalegrea te s čak devet uzastopnih pogodaka osiguravaju potom nedostižnih 31:20. Do konca susreta palo je još sedam pogodaka, četiri s domaće te tri s gostujuće strane, a sve to za nadasve uvjerljivu pobjedu Atletico de Madrida 35:23.

Reale Ademar Leon - Helvetia Anaitasuna 29:23 (13:11)

Preostali španjolski predstavnik u Ligi prvaka također je u srijedu navečer odradio svoje obaveze u domaćem prvenstvu te je pred svojom publikom bio bolji od ekipe Anaitasune. Dobro je domaćin otvorio susret, naime, poveo je prvo 4:1, a potom i 10:8. Iako se gosti dobro drže u prvome dijelu te uspijevaju uhvatiti priključak na predah se odlazi s dva pogotka prednosti za domaću momčad (13:11).

U nastavku ogleda Ademar polako, ali sigurno gradi svoju prednost te tako odlazi na 16:12, no gostujuća se momčad nanovo vraća na samo minus jedan (16:17). Pri ulasku u samu završnicu domaći rukometaši odlaze na +4 koji vrlo brzo rastu i na +6, prednost koju su potom čuvaju i do samoga kraja za slavlje 29:23. Odličan je u redovima Ademar Leona bio Carlos Ruesga s pet pogodaka, dok se kod Anaitasune istaknuo Ruben Montavez sa šest golova.

Cuatro Rayas Valladolid - Naturhouse La Rioja 23:31 (12:18)

Momčad Naturhouse La Rioje nastavila je s odličnim igrama u nastavku sezone te je nakon pomalo iznenađujućeg slavlja nad Atletico de Madridom proteklog vikenda ove srijede ostvarila uvjerljivu pobjedu nad ekipom Valladolida. Gosti su odlično započeli susret, poveli su 3:1 nakon čega njihovo vodstvo raste sve do 9:5 i 11:6. Domaćin naprosto nije mogao pronaći rješenje za svog suparnika koji nešto manje od šest minuta prije kraja prvoga poluvremena odlazi na 17:9 da bi se u svlačionice otišlo s nešto manjim domaćim zaostatkom 12:18.

Iako domaća momčad odmah na startu drugoga dijela uspijeva dodatno smanjiti svoj zaostatak (15:18), ona gostujuća ima nešto drugačije planove. S čak tri uzastopne serije pogodaka La Rioja potom osigurava velikih i nedostižnih +10 (28:18), dok na koncu upisuje pobjedu 31:23 te se kući vraća s novim prvenstvenim bodovima. U pobjedu svoje momčadi Alexandre Tioumentsev je ugradio šest pogodaka, dok je Marko Krivokapić za Valladolid zabio također šest golova.