Montpellier 41:31 Toulouse
Toulouse

Montpellier startao uvjerljivom pobjedom, pet pogodaka Metličića

Mihaela Bradovski • srijeda, 06.02.2013.

Proljetnu polusezonu francuskog prvenstva otvorile su momčadi Montpelliera i Fenixa. Domaćin je stigao do uvjerljive 41:31 pobjede, a jedan od najraspoloženijih pojedinaca u pobjedničkom sastavu bio je i Petar Metličić koji je u pobjedu ugradio svojih pet pogodaka...

Montpellier - Fenix Toulouse Handball 41:31 (21:17)

Francuski doprvak drugu polovicu sezone otvorio je utakmicom pred domaćim navijačima. Sastav Patricea Canayera odužio im se pobjedom protiv Fenixa, kluba čije redove predvodi kapetan Francuske Jerome Fernandez. Kao i tokom jeseni, u utakmicama prije pauze zbog loma prsta, upravo je Fernandez bio najraspoloženiji pojedinac u redovima kluba iz Toulousea. Put do domaće mreže pronašao je sedam put, no u susretu u kojem je podbacio vratarski dvojac bolje od -10 poraza Fenix nije mogao.

Domaću momčad predvodio je Maxime Arvin-berod s osam zgoditaka iz devet pokušaja, dok su se William Accambray, Cristian Malmagro, Baptiste Bonnefond i Petar Metličić u listu strijelaca upisivali po pet puta. Nekadašnji kapetan hrvatske reprezentacije zadržao je stopostotan učinak, a ponovno je odličan bio i u obrambenom dijelu. Uvjerljivoj pobjedi pomogao je i domaći vratar Robin s 20 obrana. Već spomenuti gostujući dvojac, Karaboue - Pardin zajedno je skupio devet pravovremenih reakcija.

Nakon pet minuta igre semafor je pokazivao 4:2 za domaćina, dva je puta u tom periodu bio precizan Metličić, no gosti se nakratko vraćaju na isteku 10. minute. Na 6:6 izjednačava Fernandez svojim trećim pogotkom. Točno na polovici prvog poluvremena Antoine Gutfreund pogađa za novih +2 u korist Montpelliera. Stanje na terenu većim dijelom prve polovice susreta nije dalo sugerirati na koji način će se dvoboj i rasplesti.

Rukometaši Fenixa pet minuta prije odlaska na odmor držali su se na dva pogotka zaostatka, no onda je domaćin ušao u seriju i osigurao si četiri pogodaka prednosti na početku nastavka. Tu prednost prvo je dodatno u 35. minuti povećao Accambray, a zatim i Malmagro nekoliko trenutaka kasnije kada je pogodio za već osjetnijih 27:20. Za +10 pobrinuo se Gutfreund nakon 40 minuta igre.

Upravo je taj period bio najuspješniji za domaćeg čuvara mreže i bez obzira što su gosti na ulasku u zadnju četvrtinu pokušali pritisnuti visoki poraz nisu uspjeli izbjeći. Smanjenje zaostatka na osam pogodaka najviše je do čega je Fenix uspio doći, no u samoj završnici Bonnefond s tri pogotka u nizu povlači Montpellier do konačnih 41:31 i učvršćivanje druge pozicije. Fenix s druge strane na kontu ima tek 10 osvojenih bodova, dva više od prvog pratitelja Créteila.

Od sedmorice igrača koji su upleteni u aferu klađenja te su ovoga tjedna suspendirani na šest utakmica u redovima Montpelliera nalaze se još samo Dragan Gajić i Issam Tej. Prvi je utakmicu propustio zbog ozljede koju je zaradio na Svjetskom prvenstvu dok je Tunižanin postigao dva zgoditka.

Osim punog plijena Montpellier je "uhvatio" i novu igračku akviziciju. Argentinski reprezentativac Diego Simonet od ljeta će pojačati Canayerov kadar. Ugovor s aktualnim francuskim prvakom potpisan je na tri godine.