Créteil 30:31 Saint-Raphaël
Saint-Raphaël

Saint-Raphael minimalnom pobjedom kod Créteila zaključio 14. kolo

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.02.2013.

Posljednje su na parket u 14. kolu izašle momčadi Créteila i Saint-Raphaela. Domaći sastav, u čijim redovima igraju i trojica hrvatskih rukometaša, za pogodak je ostao prekratak te ostaje na 12. poziciji s osam skupljenih bodova koliko ima i Aix. S druge strane, momčad Christiana Gaudina probila se na šesto mjesto, stigavši do treće pobjede u nizu...

Créteil - Saint-Raphael 30:31 (17:18)

Obje momčadi skupile su jednak broj obrana u ovom susretu, i domaći i gostujući vratarski dvojac zaustavio je 16 protivničkih pokušaja, s tim da su veći dio posla obavili član Créteila Dragan Jerković i Slaviša Đukanović u dresu Saint-Raphaela, svaki s 11 obrana. Svoj jedini pogodak, iz dva pokušaja, Davorin Vranić postigao je na startu dvoboja, u trećoj minuti za 2:1, dok je Mario Obad dok se učinak Marija Obada nije mijenjao s početne nule.

Susret je otvoren igrom pogodak za pogodak uz minimalnu prednost domaćina, a nakon zgoditka Huga Descata u šestoj minuti Créteil stiže do 5:3. Minuti kasnije po drugi se puta u listu strijelaca upisao i Quentin Minel za odlazak na +3, no gosti nisu dugo čekali na još jedno isključenje. Za 6:6 nakon 11 minuta igre pogodio je Alexandre Tomas. Iako su domaći rukometaši ponovno uspjeli vratiti i do dva pogotka prednosti, situacija se počela mijenjati šest minuta prije isteka prve polovice utakmice.

Momčad Saint-Raphaela tada po prvi puta prelazi u vodstvo, za 14:13 u korist gostiju pobrinuo se Aurélien Abily. Isti igrač precizan je bio i dvije minute kasnije za +2, no na odmor se otišlo pri 17:18. Svoj peti zgoditak Abily je postigao u šestoj minuti nastavka, ovoga puta za 24:21, a u 40. minuti domaćin se našao u najvećem zaostatku, na -4. Jednaku razliku semafor je pokazivao i na ulasku u posljednjih deset minuta.

Poentirao je tada Raphael Caucheteux, no zatim je uslijedilo osam minuta bez gostujućeg preciznog šuta i u tom periodu Créteil se uspio priključiti na pogodak zaostatka. 40 sekundi prije završetka dvoboja gostujuću je mrežu za 30:30 pogodio Rafael Baena, a točku na u posljednjim sekundama stavlja Juriček svojim šestim zgoditkom.

Jednak broj pogodaka postigao je Abily, dok je sedam, kao najuspješniji u redovima pobjednika dodao Megannem. Domaći Descat, Guy Olivier Nyokas i Minel postigli su svaki po osam zgoditaka, ali bez prave potpore ostalih suigrača. Momčad Saint-Raphaela u idućem kolu odlazi na noge PSG-u, dok Créteil gostuje u Toulouseu, a eventualnom pobjedom izjednačit će se upravo s domaćinom tog dvoboja.