Chambéry 30:30 Nantes
Nantes

Nantes na gostovanju kod Chambéryja stigao do boda

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.02.2013.

Za razliku od Montpelliera koji je u četvrtak u ulozi domaćina pobjedom startao u proljetnu polusezonu, rukometaši francuskog doprvaka nisu bili jednako uspješni. Jedini dvoboj dana završio je rezultatom 30:30, a u prvo ime susreta prometnuo se zlatni Španjolac Alberto Entrerrios...

Chambéry Savoie - Nantes 30:30 (15:14)

Rukometaši Chambéryja nisu uspjeli stići do punog plijena pred domaćim navijačima na otvaranju drugog dijela sezone. Na drugoj strani terena našla se momčad iz Nantesa koja je prije ovog dvoboja za francuskim doprvakom zaostajala tri boda, ali je i predvođena trima svjetskim prvacima najavila dolazak po pobjedu. Susret 14. kola na kraju je završio bez pobjednika, a pogodak vrijedan boda postigao je gostujući igrač Seufyann Sayad s linije sedam metara u posljednjoj sekundi.

Sastav Marija Cavallija s vrata je predvodio Cyril Dumoulin sa 17 obrana, no na kraju se pokazalo kako čak devet zaustavljenih šuteva više u odnosu na protivničke čuvare mreže nije bilo dovoljno za slavlje i održavanje koraka s Montpellierom. Prvi puta na susretu Entrerrios je domaću mrežu pronašao u trećoj minuti za minimalno vodstvo svoje momčadi, no u idućih šest minuta Chambéry dolazi u priliku stvoriti prvu seriju i preko Kévynna Nyokasa stići do 4:2.

Mulhouse (ProD2) – Sélestat

Nakon 12 minuta igre na 6:6 izjednačio je Valero Rivera, no već u idućoj akciji hrvatski reprezentativac Damir Bičanić prednost vraća na domaću stranu. Nantes se u egalu, odnosno na zaostatku od pogotka držao do 20. minute kada mu Rock Feliho donosi 10:9 prednost. Sedam minuta prije odlaska na odmor Mathieu De La Breteche momčad Thierrija Antija dovodi na +3, ali to veselje gostiju ne traje dugo. U završnici prvog dijela u listu strijelaca redom se upisuju Nyokas, N'Guessan dva puta, Marroux, Nočar i Bašić i u nastavak se ipak ulazi pri 15:14 za Chambéry.

Šest minuta igre u drugom dijelu trebalo je domaćim rukometašima da prednost povećaju na tri zgoditka, a s istom se razlikom ušlo i u posljednje četiri minute dvoboja. U toj 56. minuti N'Guessan postiže svoj peti zgoditak za 28:25 i činilo se miran ulazak domaćina u završnicu, no dvije minute prije kraja gosti na najbolji mogući način koriste isključenje Nočara i u potpunosti se približavaju, a zatim svojoj momčadi odmaže i Panić koji u posljednjoj minuti zarađuje crveni karton. Na samom kraju Nantes je svoju priliku sa sedam metara uspješno realizirao.

Gosti su tako uspjeli stići do boda iako osim Entrerriosa, koji se čak 11 puta upisivao u listu strijelaca, večeras nisu imali posebno raspoloženog šutera. Strijelac posljednjeg zgoditka Sayad postigao je njih četiri, dok su po tri puta precizni bili Rivera, Maqueda i De La Breteche. Na drugoj strani najviše je pogodaka postigao Olivier Marroux (7). Pet su puta uspješni u svojim pokušajima bili Nyokas, Bašić i N'Guessan, dok je Damir Bičanić postigao dva zgoditka iz tri pokušaja. Stefan Vujić nije se našao u zapisniku stoga se njegov debi za dres Nantesa tek očekuje.