Karabatić i u prvenstvu debitirao pobjedom, težak poraz Ivryja bez Dominikovića

Mihaela Bradovski • petak, 08.02.2013.

Odrađena su još dva susreta 14. kola francuskog prvenstva u kojima su favoriti upisali uvjerljive pobjede. Dunkerque je na svom parketu lakoćom svladao Ivry dok je Aix u derbiju začelja bio bolji od Billerea uz debitantski prvenstveni nastup u novom dresu Nikole Karabatića nakon što je već ubilježio pobjedu u Kupu...

14. kolo francuskog prvenstva nastavljeno je s dva dvoboja u kojima se i nije očekivala neka velika neizvjesnost. Oslabljeni Ivry bez Davora Dominikovića nije se mogao nositi s odličnim Dunkerqueom te je upisao visok poraz 38:22. Slično vrijedi i za posljednjeplasirani Billere, njemu su pak presudili Nikola Karabatić sa sedam golova i Robin Cappelle s 22 obrane.

Dunkerque Handball Grand Littoral - US Ivry 38:22 (18:12)

Ivry je na gostovanje u Dunkerque doputovao svjestan kako je domaćin favorit, ali sigurno nije očekivao ovakav rasplet. Dunkerque je odigrao nadahnutu utakmicu u kojoj nije gostima dao niti gram šanse i potpunom dominacijom svih 60 minuta visoko je slavio.

13 minuta je trebalo domaćinu da stvori visoku prednost i pobjegne na 9:3 nakon čega su gosti uspjeli tek održavati taj zaostatak, ne i posebno zaprijetiti. Na poluvremenu je na semaforu stajalo 18:12, a nakon što je Dunkerque u drugi dio ušao serijom 7:2, nije više bilo nikakvih dvojbi o pobjedniku.

Do kraja je ta prednost dodatno rasla, domaćin je ozbiljno odradio svih 60 minuta i ima priličnih razloga za zadovoljstvo.

Predvodili su ga Mohamed Mokrani sa šest te Jalaleddine Touati i Erwan Siakam Kadji s po pet golova. Vratari Gerard i Annotel ubilježili su po osam obrana. Kod Ivryja iz sivila je iskočio tek Romuald Kolle sa šest golova.

Billere Handball - Aix en Provence 21:30 (7:17)

Dosta pozornosti pobudio je dvoboj novaka u LNH Billerea i Aixa, dvije momčadi koje se nalaze na dnu ljestvice. Ne bi to bio toliko zanimljiv dvoboj da Nikola Karabatić nije preselio iz Montpellierea u Aix i tu se pridružio do kraja sezone bratu Luki.

Billereu je ovo bila posebno važna utakmica jer je to ujedno bila i praktički posljednja šansa da ostanu u igri za ostanak u društvu najboljih. Niti iz 14. pokušaja nisu došli do boda, imaju i dalje nula bodova i iako teorija govori drugačije, u praksi je od ove momčadi nemoguće očekivati ostanak u ligi.

Aix je pokazao da je kvalitetniji te je slično kao i Dunkerque ranim bijegom na 9:3 napravio dobar dio posla. Ovdje je na poluvremenu bila nešto veća prednost, Aix je imao 17:7 i u drugom dijelu je bez muke potvrdio pobjedu.

Najviše što je slabašni Billere napravio bilo je smanjenje na 23:17 11 minuta prije kraja, ali nije trebalo puno gostima da se ponovno odvoje i ubilježe pobjedu.

Uz već spomenute Nikolu Karabatića (sedam golova iz deset pokušaja) i vratara Cappellea, istaknuo se i Vincent Vially sa šest golova. Kod domaćina Pierre-Yves Ragot je bio uspješan sedam puta dok je Nemanja Marjanović obranio 11 lopti.