Pet pogodaka Kopljara u novom uvjerljivom slavlju PSG-a

Mihaela Bradovski • subota, 09.02.2013.

Momčad Selestata prva je u ovoj kalendarskoj godini dobila priliku pokušati prekinuti pobjednički niz PSG-a, no i nakon današnjih 60 minuta pariški sastav drži stopostotan učinak. Čak 45 pogodaka postigla je Gardentova momčad na ovom gostovanju. Za razliku od Selestata Tremblay je uspio slaviti na svom terenu, svladana je momčad Cessona koja se tijekom pripremnog razdoblja nije uspjela riješiti starih boljki...

Selestat Alsace HB - Paris Saint Germain Handball 29:45 (9:24)

Rukometaši Paris Saint Germaina nastavili su pobjednički niz koji traje sve od početka prvenstvene utrke. Čak 24 pogodaka postigla je momčad Philippea Gardenta u prvih pola sata dvoboja. Hrvatski reprezentativac Marko Kopljar u 45:29 pobjedu ugradio je pet pogodaka, a upravo je on bio najprecizniji pojedinac u gostujućem kadru u početnim minutama. Desni vanjski PSG-a prvi je načeo mrežu Selestata, a zatim se u idućoj akciji ponovno upisao u listu strijelaca.

Treći pogodak postigao je nakon 11 minuta igre za +6 svoje momčadi. Šest minuta prije odlaska na predah lider LNH stigao je do dvoznamenkaste prednosti, za 18:8 pobrinuo se Samuel Honrubia. Na startu 26. minute deveti pogodak domaćina postiže Olivier Jung, dok su se na drugoj strani do isteka vremena u strijelce uspjeli redom upisati Claire dva puta, Gunnarsson i Jeffrey M'Tima za velikih 15 prednosti.

I na startu nastavka gosti su se mučili s realizacijom, prvi puta precizni su bili u 35. minuti kada je za 10:26 pogodio Pawel Podsiadlo. Ipak, u odnosu na prvih pola sata igrači Selestata uspjeli su postići čak 20 pogodaka više pa bez obzira na uvjerljiv poraz svejedno mogu makar u toj činjenici pronaći zadovoljstvo. Prvi susret ova dva protivnika završio je pobjedom PSG-a 42:27, a više od 29 pogodaka, točnije 30, Gardentovim trupama uspio je postići tek Dunkerque u osmom kolu.

Domaći vratar Obrad Ivezić i njegov kolega na suprotnoj strani, zlatni Španjolac Jose Manuel Sierra zaustavili su se na istoj brojci, obojica su skupila 12 obrana. Goste je na drugoj strani brojem pogodaka predvodio Antonio Garcia (8), a jedan manje postigao je francuski reprezentativni dvojac, krila Abalo i Honrubia, ali i član Selestata Beretta. Svih pet pogodaka Kopljar je postigao u prvom dijelu, uz dva promašaja i jednu izgubljenu loptu.

Tremblay en France - Cesson Rennes Metropole HB 26:18 (13:9)

Prije stopostotnog lidera pobjedu je u 14. kolu upisala i momčad Tremblaya. Oba poluvremena ove utakmice domaćin je dobio rezultatom 13:9 čime je današnjeg protivnika preskočio na prvenstvenoj ljestvici za jedan bod. Nastup je za pobjednički sastav upisao i Vladimir Ostarčević, dva je puta puca prema vratima Cessona, no niti jednom nije u tome nije bio precizan. Svom učinku dodao je jedno isključenje.

Cessonove "crne rupe"

Momčad Cessona nalazi se na devetoj poziciji s 13 skupljenih bodova iz 14 susreta, a situacije poput današnje, dugi periodi bez vlastitog zgoditka nisu joj strani. Posebno je pamtljiva utakmica trećeg kola protiv Selestata u kojem je i tada gostujući sastav 16 minuta bezuspješno pokušavao postići pogodak. Tada su u konačnici uspjeli stići do boda.

Za razliku od hrvatskog internacionalca njegov suigrač Matthieu Drouhin imao je uspješnu večer te je prvi ovogodišnji prvenstveni susret završio kao strijelac sedam zgoditaka. U sastavu Cessona najuspješniji je bio Sylvain Hochet s pet točnih šuteva. Vratarski dvojac gostiju, Lemonne - Genty zajedno je zaustavio 13 šuteva, dok je domaći čuvar mreže Dragan Pocuca skupio čak njih 21 čime je zaslužio naziv najboljeg pojedinca na susretu.

Odlično izdanje Tremblayeva vratara najveći je razlog što sastav Davida Christmanna u posla sata uspio postići manje od 10 zgoditaka. Prvi zgoditak na susretu pao je tek u četvrtoj minuti, put do domaće mreže pronašao je Léo Leboulaire nakon izgubljene lopte Ostarčevića. Dvije minuta kasnije u minimalnoj je prednosti bila momčad Stephanea Imbratta, a nakon tog pogotka Saloua sastav Cessona više nije došao u priliku stići u novo vodstvo. Najbliže tome gosti su bili nakon deset minuta igre pri 4:4.

Već do odlaska na odmor rukometaši trenutno šestoplasirane momčadi LNH demonstrirali su zbog čega su jedan od najuspješnijih domaćina, odmah nakon PSG-a i Montpelliera. Situacija se po Cesson nije popravila niti u nastavku, na ulasku u posljednju četvrtinu dovoboja domaćin je držao četiri pogotka prednosti, a zatim je susret i definitivno riješila realizatorska crna rupa gostiju koja je potrajala punih devet minuta. Posljednji puta domaći je vratar loptu iz svoje mreže mora vaditi u 51. minuti.

• Obrisan korisnik10.02.2013. u 14:29
    Kronično je problem percepcije glava ili muda?izbor muda ili glava se odlično vidio u areni jučer od 18-19 i 30 h kada je većina imala samo muda...inače neki organi mogu biti mnogo kvalitetnije iskorišteni.
  • Obrisan korisnik10.02.2013. u 12:50
    Sve je to krasno, ali takav Kopljar kronicno nedostaje reprezentaciji...
  • Obrisan korisnik10.02.2013. u 12:42
    Gledao sam utakmicu na SPORT + , Kopljar je igrao do 22 min. šut 5/7,izgub.lopta 1,blok 2,asist 3.Hansen 1/2 i Marko nakon 22. min. nisu više ulazili u igru.
  • Obrisan korisnik10.02.2013. u 00:37