Kiel predvođen Ekbergom "razbio" Sävehof, Constanta bez šanse kod Veszprema

Jelena Bagarić • subota, 09.02.2013.

Nastavak natjecanja u skupini B Lige prvaka Kiel i Veszprem otvorili su pobjedama. Na gostovanju kod Sävehofa Kiel je ostvario vrlo uvjerljivu pobjedu te je, kao i u prvoj utakmici kod kuće, uspio postići 40 pogodaka. Veszprem je u svojoj Veszprem Areni bez ikakvih problema došao do visoke pobjede nad rumunjskom Constantom.

IK Sävehof - THW Kiel 29:40 (15:20)

Iako je ovo od početka trebala biti utakmica Kiela, Zebre su već na samom početku odlučile dati nadu Šveđanima. Naime, vanjska linija Kiela teško je prolazila pored čvrste 6-0 obrane Šveđana, pa je tako Kiel u prvih 14. minuta nagomilao zaostatak od četiri pogotka. Točnije postigao je samo tri i to iz sedmeraca. Međutim, tada je Palmarsson postigao prvi pogodak iz igre, zatim je još jedan dodao Jicha te je postalo jasno da Zebre končano love priključak. U 17. minuti rezultat je bio neriješen, 8:8, ali Sävehof se nije predao. Uspijevao se držati do rezultata 14:14 pet minuta prije kraja prvog dijela, ali tada sve kreće u smjeru Kiela koji završava prvih 30 minuta s pet pogodaka više na svom kontu.

U nastavku je "brzi vlak" iz Kiela gazio sve pred sobom. Šveđani su se izgubili, nisu više mogli pronalaziti rješenja za 3-2-1 obranu Kiela. Počevši od posljednjih deset minuta prvog dijela pa sve do kraja utakmice, bilo je to 40 minuta fantastične igre Zebri. Prvi topnik Zebri bio je Niclas Ekberg s postignutih devet pogodaka. Uz njega istakao se i srpski dvojac Vujin sa šest pogodaka i Ilić s četiri. O nadmoćnoj igri Kiela u drugom dijelu govori i činjenica da su se svi osim , koji se ozlijedio u 11. minuti susreta, i vratara upisali u listu strijelaca. Kod Sävehofa najbolji je bio Kristian Bliznac koji je postigao devet pogodaka, a Friden, Nielsen i Tönnesen postigli su po četiri.

MKB Veszprem KC - HCM Constanta 31:21 (14:11)

Ortega zadovoljan igračima i utakmicom

Nakon utakmice, trener Veszprema Antonio Carlos Ortega pohvalio je svoje igrače ali istaknuo kako nije lako igrati nakon Svjetskog prvenstva: "Zadovoljan sam s učinkom u današnjoj utakmici, posebno s obranom, dok u napadu još ima mjesta za napredak. Hvala svim igračima koji su danas igrali, posebno ozlijeđenima Terziću, Jamaliu, Oneti i Nagyu. Nakon Svjetskog prvenstva potrebno je neko vrijeme kako bi se momčad vratila u dobru formu. Potrebno je poredati na koheziji igrača, ali i dati vremena onima koji su sudjelovali da se odmore. U preostale dvije utakmice dat ćemo sve od sebe da zadržimo prvo mjesto u skupini, na koje i Kiel pretendira. Mi idemo korak po korak što znači da se prvo i jedino moramo fokusirati na ligašku utakmicu protiv Oroshaza koja nam slijedi iduća."

Veszprem, jedina neporažena momčad skupine B, nije dopustio Constanti da mu na domaćem terenu priredi iznenađenje i prekine niz od sada već osam uzastopnih pobjeda. Prije početka susreta trener Veszprema Antonio Carlos Ortega imao je problema s čak četiri lakše ozlijeđena igrača Terzićem, Jamaliem, Onetom i Nagyom, no oni su unatoč tome odlučili zaigrati i dati svoj obol ovom susretu. No, početak i nije donio apsolutnu premoć mađarske momčadi. Constanta, na čijem je čelu bivši makedonski izbornik Zvonko Šundovski, držala je priključak te nije dopuštala Veszpremu da se odvoji na veću razliku. Zato je Veszprem nakon prvog dijela imao samo tri pogotka prednosti.

Međutim, u drugom poluvremenu Veszprem lagano počinje povećavati svoju prednost. U korist mu je išlo i treće isključenje ponajboljeg igrača Constante, Španjolca Alberta Val Sancha, koji je u 46. minuti morao napustiti teren. Igrači mađarske momčadi predvođeni Csaszarom do kraja su svoju prednost podigli na velikih deset pogodaka. Spomenuti Gabor Csaszar postigao je devet pogodaka, dok je Jamali dodao još šest. Dobru utakmicu odigrao je i Hrvat u redovima Veszprema, Renato Sulić, koji je postigao četiri pogotka. U redovima Constante najbolji je bio Dalibor Čutura s četiri postignuta pogotka, dok su po tri postigli Javier Humet i Val Sancho.