Novi Zagreb upisao i 11. euroligaški poraz, Španjolke slavile lakoćom

Branimir Korać • srijeda, 06.02.2013.

Košarkašice Novog Zagreba od Eurolige su se oprostile 11. porazom te su natjecanje u skupini C završile na posljednjem mjestu. Jedina pobjeda ostaje ona iz ranijeg dijela sezone protiv francuskog Mondevillea...

Euroligaška avantura za košarkašice Novog Zagreba završena je s jednom pobjedom i 11 poraza. Jedina pobjeda upisana je protiv Mondevillea, u još nekoliko susreta hrvatske predstavnice su bile blizu iznenađenja, ali protiv objektivno značajno kvalitetnijih protivnica nisu imale prave šanse.

U posljednjem susretu u svojoj dvorani su ugostile španjolsku Perfumerias Avenidu koja je tražila pobjedu za prolazak u sljedeću rundu natjecanja i motiviranije i bolje Španjolke lako su slavile 86:68.

U prvom poluvremenu Novi Zagreb se još solidno držao, zaostajao je na poluvremenu sedam poena, no odmah po izlasku iz svlačionice gošće ponovno bježe, stvaraju veliku razliku i mirno završavaju posao.

Le'Coe Willingham je s 14 poena i sedam skokova predvodila gostujuću ekipu u kojoj je isti broj poena postigla i Marta Fernandez. Kod Novog Zagreba Mirna Mazić je ubilježila 18 poena i 11 skokova, a Latoya Williams 17 poena i deset skokova.