Kažnjeni suci dvoboja Zadra i Širokog

Ivor Krapac • petak, 08.02.2013.

Dok se u četvrtak navečer podignulo dosta bure zbog suđenja tijekom ogleda Cibone i Cedevite u finalu Kupa Krešimira Ćosića, još jedna utakmica odigrana u Hrvatskoj postala je zanimljivom zbog sudaca, u ovom slučaju s objavljenom negativnom ocjenom i kaznom zbog loše obavljenog posla. Suspendiran je trojac sa zviždaljkama na susretu Zadra i Široki WWina u 20. kolu ABA lige...

Zadrovo nezadovoljstvo suđenjem u regionalnoj ligi ove sezone nije novost. U klubu su se nedavno žalili poslije domaćeg poraza od Cedevite, osobito ističući nedosuđene korake Marka Tomasa prije odlučujuće trice, a kolo nakon toga, ponovno se pričalo o sucima. Ovog puta je bila riječ o susretu Zadrana i Široki WWina u 20. kolu, prošle subote, u kojem je momčad Ante Nazora kod kuće izgubila s 81:76.

Kako je objavljeno na stranici ABA lige, Milija Vojinović, Aleksandar Glišić i Aleksandar Milojević, koji su sudili ogled Zadra i Širokog, dobili su negativnu ocjenu zbog svojeg nastupa u Dvorani Krešimira Ćosića. Svoj trojici je zbog toga izrečena suspenzija na tri utakmice, a Srbin Vojinović, prvi sudac sporne utakmice, dobio je i težu kaznu. Do daljnjega neće moći biti delegiran za glavnoga suca na utakmicama regionalne lige.

Podsjetimo, Zadrov trener Ante Nazor se poslije ogleda protiv Širokog žalio na suđenje, ističući da je njegova momčad kod kuće imala tretman kao da je igrala u gostima.

• Obrisan korisnik09.02.2013. u 02:26
    Mislim da nisu kažnjeni samo zbog oduka na štetu Zadra. Bilo je tu, posebno u 3. četvrtini odluka na štetu Širokog, svirani su neki fauli koji nisu postojali, baš kao Zadru u 1. četvrtini.
  • Torca-Dubrava08.02.2013. u 14:00
    dokad tako.....padaj silo i nepravdo.....
    Torca-Dubrava
  • antitalent9108.02.2013. u 12:11
    Ujeo vuk magare. Da nije bilo očitih sudačkih grešaka, Zadar bi imao dvije pobjede više. Za limitiranu ekipu to je prevelik udarac. I još nešto: Zadru nitko neće vratiti bodove koji su mu oteti, a javnost se okrenula protiv trenera i igrača. Dvostruki uspjeh ABA-mafije.