Zadar promašivao u završnici, Široki odnio važne bodove iz Višnjika

Branimir Korać • subota, 02.02.2013.

Košarkaši Zadra nisu uspjeli upisati pobjedu u važnom domaćem susretu sa Širokim. Iako su u nekoliko navrata imali prednost i mogli se odvojiti, nisu to iskoristili i u završnici su serijom promašaja s vanjskih pozicija omogućili gostima da uzmu pobjedu 81:76...

Dvoboj protiv Širokog bio je vrlo važan za Zadrane koji su tražili pobjedu da bi odmaknuli iz zone najugroženijih. Međutim, nisu uspjeli do nje doći, Široki je odigrao pametno u završnici susreta i stigao je do pobjede 81:76.

Moglo je završiti i drugačije, Zadar je također imao prilika za odvesti utakmicu na svoju stranu, no nije ih iskoristio i na kraju je ubilježio poraz za koji se ne može reći da je nezaslužen.

Od početka susreta igra Zadra nije bila na najvišoj razini. Široki je puno bolje otvorio utakmicu i poveo je sa 16:6 i tako rano preuzeo kontrolu nad rezultatom.

Do kraja prvog poluvremena Zadrani su se pokušavali vratiti u utakmicu, međutim najbliže što su došli bilo je smanjenje zaostatka na 30:26 nakon čega je Široki ponovno pobjegao i na odmoru imao prednost 41:33 koja je mogla biti još izraženija.

Početak drugog poluvremena donio je povratak Zadra u utakmicu. Drugih 30 minuta tricom je otvorio Željko Šakić za 44:33 Širokog, ali onda Zadar radi seriju 21:4, ima prednost 54:48 i činilo se da je napokon uspio slomiti dobri Široki.

Međutim u posljednjoj minuti treće dionice gosti rade seriju 8:0 čemu je pripomogla i tehnička pogreška klupi Zadra i uoči posljednjeg razdoblja ponovno preuzimaju vodstvo i sa 60:58 ulaze u zadnjih deset minuta.

To nije obeshrabrilo domaćina koji još jednom dobro ulazi u novo razdoblje igre i ovaj put sa 7:0 vraća prednost na svoju stranu i vodi 65:60. Vodili su Zadrani sve do posljednje tri minute kada se Široki vraća ubačajima Karla Vragovića i Ivana Ramljaka i poravnava na 72:72.

Posljednje vodstvo Zadar je imao nakon ubačaja Romea Travisa za 76:75, mogao je tu prednost i povećati, no dva puta Morović radi prekršaj u napadu i Šutalo ubacuje za prednost Širokog.

Pokušavali su Zadrani nešto napraviti dalekometnom paljbom, međutim Marko Ramljak, Travis i Delaš nisu bili precizni dok je na drugoj strani Šutalo imao mirnu ruku na liniji slobodnih bacanja i donio Širokom pobjedu.

U pobjedničkoj momčadi Šutalo je ubacio 22 poena uz pet skokova, a Vragović je dodao 17 poena. Kod Zadra Franko Kaštropil je ubacio 19 poena uz osam skokova, Goran Vrbanc 17 poena, a Romeo Travis 14 poena uz 13 skokova.

• antitalent9102.02.2013. u 23:37
    Prvi prekršaj u napadu je vjerojatno postojao, ali drugi je totalno izmišljen. A sudac se još i podsmjehuje. Ma, apsolutna lakrdija...
    antitalent91
  • Obrisan korisnik02.02.2013. u 23:16
    može li netko prokomentirati zadnja dva prekršaja Zadra u napadu, budući nisam bio na utakmici, a komentator na radiju je bio prilično uvjeren da su bile očite greške?
  • Obrisan korisnik02.02.2013. u 22:25
    napisi onda MOZE SE RECI DA JE ZASLUZEN.
  • Obrisan korisnik02.02.2013. u 22:24
    "ne može reći da je nezaslužen" cemu ove dvostruke negacije... I ni rijeci o sudjenju, svemu sto se dogadjalo? sramota od teksta.
  • Obrisan korisnik02.02.2013. u 22:21