Radnički zadržao korak s Cedevitom i Budućnosti

Ivor Krapac • nedjelja, 03.02.2013.

Radnički iz Kragujevca zaključio je 20. kolo ABA lige visokom pobjedom u Novom Mestu i time se zadržao u izjednačenoj utrci za odlazak na Final Four. Momčad Miroslava Nikolića slavila je s 25 poena prednosti, s velikim rezultatskim bijegom u posljednjoj četvrtini...

Šest kola do kraja regularnog dijela sezone u ABA ligi, Budućnost, Radnički i Cedevita imaju jednak omjer pobjeda i poraza (12-8) u utrci za četvrto mjesto, posljednje koje vodi na završni turnir, korak ispred njih je Partizan (13-7), a korak iza ljubljanska Union Olimpija (11-9). U 20. kolu slavile su sve četiri momčadi, sa zaokruženjem te slike pobjedom Radničkog u Novom Mestu, sa 77:52 protiv Krke u jednoj od dvije nedjeljne utakmice.

Bio je to susret s izjednačenim prvim poluvremenom i sve izrazitijim odmakom gostiju iz Kragujevca kako se utakmica bližila kraju. Tijekom prvih 20 minuta, nijedna momčad nije vodila s više od sedam razlike, koliko je Radnički imao u završnici prve četvrtine (21:14), a nakon 38:33 za goste na poluvremenu, Krka je počela gubiti korak nedugo po povratku na parket u trećoj dionici.

Kragujevčani su u 23. minuti prvi put odmaknuli preko 10 razlike, tricom Terrica Whitea za 45:33, a do ulaska u posljednju četvrtinu Radnički nije dao da se ta razlika značajnije smanji. Uoči završnih 10 minuta gosti su vodili s 53:44, što je Krki još nudilo nadu u povratak, ta nada bila je još opipljivija nakon što su u 32. minuti domaći smanjili na 55:49, ali na nesreću njihovih navijača, u nastavku je sve krenulo u drugom smjeru.

Predvođen raspoloženim Whiteom i uz podršku Aleksandra Ćapina i Matthewa Amaninga, Radnički je serijom od 9:0 pobjegao na 64:49 i sredinom posljednje četvrtine imao praktički riješenu utakmicu. No, gosti se nisu zaustavili na tome. Do kraja susreta ostali su u jednakoj brzini i povećavali razliku, sve do završnih najvećih +25.

Momčad Miroslava Nikolića pokazala je da misli ozbiljno u lovu na završni turnir, a taj lov bit će im lakši ukoliko će Terrico White ostati barem jednako raspoložen kao u nedjelju, sa 17 poena i osam skokova u visokoj pobjedi. Steven Marković i Matthew Amaning imali su 13 poena i šest skokova svaki, dok je Aleksandar Ćapin bez sekunde predaha završio s 12 poena i šest asistencija, mučeći se sa šutom za tricu (2/9).

Jure Lalić ubilježio je 13 poena i šest skokova za Krku, dok je Jakov Vladović, drugi Hrvat u domaćoj momčadi, bio neuobičajeno neraspoložen, bez poena i s po dva skoka i asistencije. Uz Lalića, Krka je imala još samo jednog dvoznamenkastog strijelca, Uroša Lučića, koji je završio s 10 poena.