Cedevita u Laktašima nadigrala lidera i povećala šanse za Final Four

Branimir Korać • nedjelja, 03.02.2013.

Vrlo dobra predstava Cedevite na teškom gostovanju u Laktašima donijela joj je vrijednu pobjedu s kojom si povećava šanse za odlazak na završni turnir ABA lige. Vodeća Igokea je u gostima svladana 64:56...

I bez nominalno prvog razigravača Vlade Ilievskog Cedevita je uspješno odradila posao na gostovanju kod Igokee i stigla do važne pobjede. Lakše nego što to konačnih 64:56 pokazuje Cedevita je uzela pobjedu vodivši u pojedinim trenucima i s 20 poena razlike.

Cedevita je jako dobro krenula u susret protiv Igokee koja je vrlo teško dolazila do poena i nije igrala na najvišoj razini. S druge strane Cedevita je iako oslabljena izgledala dosta dobro.

Prvu četvrtinu Zagrepčani su riješili u svoju korist rezultatom 20:14 nakon ubačaja Predraga Šuputa s linije slobodnih bacanja u posljednjim trenucima tog razdoblja igre. Tome je prethodio Šuputov skok u napadu nakon promašene trice Marka Tomasa.

Odmah na startu druge dionice Baždarić ubacuje tricu za tada najviših 23:14, Igokea pokušava do poluvremena smanjiti zaostatak, no najviše su se uspjeli približiti na 27:23.

U završnici prvog poluvremena Cedevita se ponovno odvojila uz dobru reakciju Gorana Sutona koji je odveo Cedevitu na 35:25 što je i bio rezultat prvog poluvremena.

U istom ritmu Cedevita je nastavila i u drugom poluvremenu i vrlo brzo je povećala prednost te je nakon Wrightove trice pobjegla na 39:25. Domaćin je pokušavao na silu uhvatiti zaostatak, u tome je dosta griješio i Cedevita je neko vrijeme bez većih problema čuvala prednost.

Ipak, nakon nekoliko vezanih pogrešaka domaćina, uslijedila je serija u kojoj je Cedevita dugo bila bez poena, a Jorović je postao glavni adut Igokee i uspio ju je približiti na 39:32.

Aco Petrović je bio primoran pozvati minutu odmora kako bi smirio igrače i to se isplatilo. Uslijedila su dva ubačaja Šuputa, zatim dvije trice Tomasa i Cedevita se ponovno odvojila dok je Igokei glavu iznad vode držao tek Jorović.

Do kraja četvrtine hrvatski predstavnik je sačuvao stečenu prednost i u posljednjih deset minuta ušao je s lijepih i perspektivnih 52:39.

Trica Baždarića, a odmah zatim i ubačaji Tomasa i Wrighta odveli su Cedevitu na startu posljednje četvrtine na najviših 61:39, Igokea je izgledala potpuno izgubljeno i priča je završena.

Po prvi put ove sezone Igokea se koncepcijski potpuno raspala, Cedevita je igrala vrlo dobro i zasluženo je jedrila prema novoj pobjedi. Bilo je samo pitanje s kolikom prednosti će u konačnici slaviti.

U završnici susreta Igokea je uspjela iskoristiti Cedevitino opuštanje i smanjila je na konačnih 64:56. Kod Cedevite su se istaknuli Marko Tomas sa 16 poena te po četiri asistencije i ukradene lopte, Bracey Wright s 11 poena i Marino Baždarić s deset poena, šest skokova i četiri ukradene lopte. Kod Igokee Jorović je bio najefikasniji sa 16 poena, a Komatina je dodao 15.

• Obrisan korisnik04.02.2013. u 12:14
    bitno da se pisalo kako je igokea pobjedom nad zvezdom osigurala euroligu sljedeće sezone... ma dajte ljudi kakva igokea, dobro je neko ranije napisao da su ekipa za 5-6 mjesto. a cedeviti želim plasman na F4 ali budimo realni, ako će se igrati u beogradu kao što se najavljuje, prvo mjesto je... [više na forumu]
  • narada10803.02.2013. u 23:43