Zimski sportovi

Ivan Dominik • subota, 09.02.2013.

Vjerovali ili ne, u noći s petka na subotu je u NHL-u odigrana samo jedna utakmica, unatoč tomu što se konstantno u skraćenoj sezoni po večeri igra barem njih desetak. Međutim, bilo je uzbudljivo i u toj jednoj jedinoj utakmici večeri, u kojoj su se sastali Dallas i Anaheim u Teksasu, uz dvoboj dviju trenutno najvećih legendi lige - Jaromira Jagra i Teemua Selannea. Bodovi su nakon 60 minuta igre ipak ostali u Dallasu, dok je u okršaju titana slavio Čeh...

Jedan jedini susret NHL-a odigran s petka na subotu bio je dvoboj Dallas Starsa i Anaheim Ducksa, u Zapadnoj konferenciji. Igralo se u Teksasu, gdje je domaćin Dallas ipak bio siguran i suveren protiv ove sezone iznenađujuće dobrih i jakih "Patki".

Stoga je i počelo vrlo dobroc po Starse; već u devetoj minuti utakmice domaći su poveli u power-playu golom Trevora Daleyja s plave, koji je one-timerom zatresao mrežu gola Anaheima i to nakon kombinacije sa svoja dva napadača, Derekom Royem i Šveđaninom Louijem Erikssonom.

Niti pet minuta kasnije švicarski golman gostiju, Jonas Hiller morao je po drugi put u ranoj fazi utakmice vaditi pak iz mreže. Ovaj puta je na scenu stupio legendarni Čeh Jaromir Jagr koji je s centra unio pak u trećinu Ducksa te ga potom proslijedio do kapetana, kanadskog reprezentativca Brendena Morrowa. Olimpijac je nakon dodavanja s bekom Alexom Goligoskim pucao na gol, Hiller je obranio, ali samo do Jamiea Benna koji s krila iz nepovoljne situacije i lošeg kuta ipak pogađa za 2:0 Dallasa.

Bio je to drugi gol s igračem više domaćina na toj utakmici, a istim rezultatom nakon nepunih 13 minuta igre završila je i prva trećina. Drugu je pak "osvojio" Anaheim jednim jedinim zgoditkom i to u posljednje vrijeme odličnog i vrlo raspoloženog Nicka Bonina. Napadač Ducksa koji igra u izvrsnoj formi u posljednje vrijeme skrenuo je udarac švicarskog beka Luce Sbise, kojemu je pak dopremio Corey Perry, i prevario time finskog vratara domaćih, Karija Lehtonena.

No, nakon završetka druge dionice, u posljednjih je 20 minuta Dallas samo potvrdio pobjedu golom Erikssona u 53. minuti za konačnih 3:1 Starsa. Za četvrti sezonski zgoditak švedskog napadača asistirali su po drugi put na utakmici Roy i Goligoski, bivši igrači Buffala, odnosno Pittsburgha. Izuzev njih Lehtonen je bio sjajan kod domaćih s 20 obrana, dok su za Duckse branila oba golmana, Hiller s 14 i Viktor Fasth, koji je ušao naknadno, s 11 obrana iz 12 šuteva.

Dallas je nadigrao Duckse i ostavio bodove u svojoj dvorani, dok je Jagr srušio Teemua Selannea, iako se nijedan od dviju legendi nije istaknuo u ovoj utakmici. S 28 naspram 21 udarca na gol uz bolju prikazanu igru na ledu Dallas je bio bolja momčad te je zasluženo pobijedio.