Gummersbachu tek remi kod fenjeraša, šest golova Zrnića

Igor Šestak • subota, 09.02.2013.

U petak su odigrane još dvije utakmice 20. kola rukometne Bundeslige. Nastupio je i jedan hrvatski rukometaš i to vrlo uspješno. Vedran Zrnić bio je prvi strijelac Gummersbacha na gostovanju kod posljednjeg Essena, ali njegova je momčad uspjela osvojiti samo bod. U drugoj utakmici iznenađenje su priredili igrači Grosswallstadta i s 28:26 porazili Wetzlar.

TUSEM Essen - VfL Gummersbach 28:28 (16:14)

Gummersbach Vedrana Zrnića u drugi je dio sezone krenuo sa slabe 15. pozicije, a ako je suditi po prvoj utakmici drugog dijela sezone, čeka ga velika borba za ostanak u ligi. Gostovao je kod posljednjeplasiranog Essena, momčadi koja je u 19. kola osvojila tek jedan bod, i uspio tek remizirati rezultatom 28:28.

Za drugim bodom više mogu žaliti domaćini jer su najveći dio utakmice proveli u vodstvu te usput prosuli prednost od pet golova. Nakon 20 minuta igre Essen je prvi put došao do pet golova prednosti (12:7), a na veliki odmor je odnio dva gola viška. Do novih pet golova prednosti domaćini su došli u 40. minuti, no onda se dogodio veliki pad u njihovoj igri i Gummersbach je postigao sedam uzastopnih pogodaka za vodstvo 25:23 u 48. minuti. U posljednjih pet minuta ušlo se s izjednačenim rezultatom 27:27, u idućoj minuti svaka je momčad po jednom zatresla suparničku mrežu, a onda u posljednje četiri minute gledatelji nisu vidjeli nijedan pogodak.

Prvi strijelac Gummersbacha bio je Zrnić sa šest pogodaka. Hrvatski je igrač izvodio sedmerce svoje momčadi i svih pet je uspješno realizirao, a jedan pogodak dodao je iz igre. Pet golova postigao je Barna Putics, a četiri Dennis Krause. Domaćine su do drugog ovosezonskog boda vodili Andre Kropp i David Breuer sa sedam postignutih golova, a pet je zabio Ole Rahmel.

TV Grosswallstadt - HSG Wetzlar 28:26 (13:10)

Veliko iznenađenje u prvom kolu drugog dijela sezone priredili su rukometaši Grosswallstadta, pretposljednje momčadi prvenstva. S 28:26 nadigrali su Wetzlar, klub iz gornjeg dijela ljestvice koji je u većem dijelu jesenskog dijela Bundeslige bio jedno od ugodnijih iznenađenja. S tom pobjedom Grosswallstadt se vratio u igru za spas jer za 15. Gummersbachom sada zaostaje samo tri boda.

Domaćini su od starta držali malu rezultatsku prednost, a do tri pogotka viška prvi su put došli u 18. minuti kod rezultata 8:5. Njihova je prednost nastavila rasti do 12:7 u 27. minuti, ali igrači Wetzlara su do odmora uspjeli smanjiti na 13:10. Drugo poluvrijeme gosti su otvorili s dva uzastopna gola i činilo se kako hvataju konce svoje igre, no na tome su stali i Grosswallstadt je odjurio na 17.13 u 40. minuti. Prednost od tri ili četiri pogotka domaćini su uspješno čuvali u idućim minutama, dva puta otišli i na plus pet pa bez većih stresova upisali važna dva boda.

Najefikasniji igrači Grosswallstadta bili su Chen Pomeranz sa šest, Maximilian Holst s pet te Michael Spatz i Runar Karason s četiri postignuta pogotka. Kod Wetzlara je čak pet igrača postiglo po tri pogotka, a s četiri su se istaknuli Tobias Reichmann i Kevin Schmidt.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507