S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 09.02.2013.

Rođendanske proslave prošlih godina nisu Hajduku bile baš rezultatski uspješne. No, 102. rođendan Splićani će moći pamtiti i po dobroj igri, a i rezultatu. S 4:1 na Poljudu je poražena drugoplasirana momčad slovenskog prvenstva, ljubljanska Olimpija...

Hajduk - Olimpija 4:1

Split, Gradski stadion u Poljudu, 6.000 gledatelja.
Suci: Vedran Mamić, Gabela, Boban (svi Hrvatska)
Strijelci: Maglica (18., 32.), Vuković (36.), Andrijašević (42.-11m) - Valenčič (5.)

HAJDUK: Blažević (od 46. Kalinić), Milović, Jonjić, Oremuš, Jozinović (od 46. Stojanović), Lima, Andrijašević, Vršajević (od 90. Kovačić), Kouassi (od 68. Caktaš), Vuković (od 81. Jakoliš), Maglica (od 80. Kiš). Trener: Mišo Krstičević

OLIMPIJA: Džafić (od 46. Šeliga), Zafirović, Mitrović, Mlinar, Salkič, Lovrečič (od 87. Gerič), Trifkovič, Nikezić (od 35. Baskera), Omladič, Šporar (od 77. Kapun), Valenčič (od 68. Vicente). Trener: Andrej Razdrh

Nije utakmica dobro počela za Hajduk. U petoj minuti je Valenčič realizirao fino proigravanje Šporara za vodstvo gostiju. Hajdukovce primljeni pogodak nije smeo, brzo su Bili uzvratili. U 18. minuti Maglica je izjednačio, a u 32. minuti odlično reagirao na ubačaj Vršajevića i s pet metara glavom donio potpuni preokret.

Hajduk je do poluvremena nastavio silovito i postigao još dva pogotka. U 36. minuti je Andrijašević pogodio gredu, a "otpadak" Vuković vratio u mrežu. Andrijašević se na listu strijelaca upisao u 42. minuti s bijele točke, nakon što je u kaznenom prostoru Olimpije srušen Maglica.

Oko 6.000 nazočnih gledatelja koji su se zaželjeli nogometa i Hajduka moglo je uživati u viđenom u prvih 45 minuta. Hajduk je mogao i uvjerljivije voditi, još je dva zicera u prvom dijelu stigao promašiti Maglica.

Drugi dio donio je očekivani pad u energiji i jednih i drugih. Valenčič je u 57. minuti lijepim udarcem zatresao gredu, osim toga u drugih 45 minuta nije se puno vidjelo.

Hajduk je tako pobjedom u posljednjoj pripremnoj utakmici najavio proljetni dio sezone koji će otvoriti narednog vikenda u Koprivnici.