Zimski sportovi

Filip Jukić • utorak, 12.02.2013.

Drugi ponedjeljak mjeseca veljače u NHL-u je donio šest utakmica od kojih su se tek njih dvije odigrale na istočnoj fronti, dok je ostalih četiri odigrano u sklopu zapadne konferencije. U samo dva susreta konačnu su pobjedu odnijeli domaćini...

Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Maple Leafsi su uvjerljivom predstavom protiv Philadelphije došli do svoje četvrte uzastopne pobjede te 16. osvojenog boda u sezoni. Nakon prilično izjednačene prve trećine u kojoj je konačan rezultat bio 1:1, došla je ona druga u kojoj su domaćini napravili ključnu prednost od tri pogotka razlike. Colton Orr, Matt Frattin te Clarke MacArthur su u samo četiri minute "prelomili" utakmicu te tako osigurali ostanak bodova u Torontu.

Shane Doan (KAN/ PHX) - 2 gola, 1 asistencija, 3 boda, +/-: +1

Iako je Philadelphia u zadnjih 20 minuta, jednako kao i u drugoj trećini, uputila više udaraca na gol, to joj nije bilo dovoljno da smanji rezultatski deficit te se zgoditkom sa svake strane dočekao zvuk posljednje sirene koji je označio još jedno slavlje domaćina, osmo ove sezone, odnosno sedmi poraz (unutar 60 minuta) gostiju iz Pennsylvanije.

Slavljeničku noć za Leafse malo je pokvario početak druge trećine i ozljeda njihovog glavnog vratara, Jamesa Reimera kojeg se zbog problema s lijevom nogom neko vrijeme ne očekuje među vratnicama. Više o svemu znat će se nakon današnjih pretraga. Flyersi pak nakon akcije u Air Canada Centreu sezonu nastavljaju s još jednim kanadskim gostovanjem. Večeras po prvi puta ove godine igraju protiv Jetsa.

Columbus Blue Jackets - San Jose Sharks 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Sharksi su nakon fantastičnog otvaranja sezone upali u crnu rupu te su sinoć u Ohiju doživjeli peti poraz zaredom. Domaći Blue Jacketsi nadvladali su ih u svakom segmentu igre te su do konačne pobjede došli na način da su u svakom periodu ogleda zabili barem jedan pogodak više. Kod čak tri pogotka za Columbus u potpisu stoje imena koja se do jučer, u 2013. godini, nisu mogla naći u tom segmentu statistike domaćina.

Brandon Dubinsky, Cody Goloubef i Nikita Nikitin su svojim prvijencima ove sezone uvelike doprinijeli novom slavlju Jacketsa (Goloubefu je to prvi gol u NHL karijeri općenito). Mark Letestu je svojim petim golom sezone dodatno podvukao osvojena dva boda za svoju momčad, dok je Joe Pavelski u predzadnjoj minuti susreta Sharksima barem malo uspio smanjiti gorčinu poraza.

Ostale utakmice

U drugoj utakmici istočne konferencije Islandersi protiv Hurricanesa nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg leda i četiri pogotka s igračem više te su nakon, za njih, očajne treće trećine uknjižili sedmi poraz sezone (unutar 60 minuta). Konačan rezultat bio je 6:4 u korist gostiju. Carolini je ovo pak šesta pobjeda u 2013. godini te sada, s bodom više od Tampe Bay, drže čelnu poziciju jugoistočne divizije.

Aktualni prvaci iz Los Angelesa došli su do pobjede na gostovanju u St. Louisu. Kingsi su tako pobjedom od 4:1 nastavili u svom toplo-hladnom ritmu u posljednjih sedam utakmica. Unatoč sinoćnoj pobjedi kod Bluesa, losanđeleska je momčad, s utakmicom manje od Dallasa, još uvijek na zadnjoj poziciji svoje divizije.

Jednako kao Islandersi i Bluesi niti Colorado nije odigrao posebno pamtljivu predstavu na svom ledu. Nakon produžetka i pogotka Shanea Doana, oba boda iz Pepsi Centera odnio je Phoenix koji se tako uspio nadovezati na subotnju pobjedu nad Sharksima. I dok se Coyotesi drže sredine konferencijske ljestvice, Avalanche se ovim porazom u produžetku našao na samom dnu te ljestvice te će stvari pokušati poboljšati u narednim susretima protiv Minnesote, odnosno Edmontona.

Tešku noć za domaće momčadi upotpunio je Calgary porazom od Minnesote. Za razrješenje ovog dvoboja bilo je potrebno izvođenje kaznenih udaraca. Zach Parise i Mikko Koivu su mirnih ruku i hladnih glava uspjeli gostima osigurati i drugi bod u ovom susretu te time dovesti Wild na 13 bodova koliko ih trenutno ima četiri momčadi na zapadu.