Branimir Korać • petak, 15.02.2013.

Manje od pet minuta trebalo je Didieru Drogbi da upiše prvijenac u dresu Galatasaraya, a u svega pola sata na terenu pokazao je koliko će biti pojačanje za istanbulsku momčad...

Didier Drogba je imao debi iz snova u dresu Galatasaraya. Sjajni reprezentativac Obale Bjelokosti ovog tjedna dobio je Fifinu dozvolu za registraciju za Galatasaray nakon što je odbijena žalba njegovog dosadašnjeg kluba Shanghaija, a u prvom nastupu je odmah pokazao koliko će biti pojačanje.

Drogba je gostovanje kod Akhisara započeo na klupi, no u 63. minuti je poslan na travnjak da bi samo četiri minute kasnije zabio svoj prvi pogodak u dresu istanbulskog diva. Asistirao mu je možda trenutno i najopasniji turski napadač Burak Yilmaz, a Drogba je nadskočio obranu i glavom zabio za 1:0.

Tri minute kasnije Drogba i Yilmaz su zamijenili uloge, ovaj put je Drogba prešao u ulogu asistenta, a Yilmaz strijelca za povećanje na 2:0 i pokazatelj kako će biti vrlo neugodan napadački duet.

U završnici susreta Akhisar je preko Sertana Vardara smanjio na 2:1, no do poravnanja nije mogao doći.

Inače, neposredno prije ulaska Drogbe domaćin je propustio veliku priliku kada je Gekas veća svladao Musleru,. no loptu je na putu u mrežu zaustavila vratnica.