Perasovićeva Valencia ponovno na pobjedničkim stazama

Branimir Korać • subota, 16.02.2013.

Prva dva susreta 21. kola Lige Endese završena su glatkim pobjedama domaćina. Valencia je nadigrala CB Canarias dok je Lagun Aro bio bolji od Valladolida...

Uoči nastupa na Kupu kralja Velimir Perasović je naglašavao kako Valencia ne igra loše, međutim rezultat je ne mazi i potrebno je samo malo da se ponovno vrati na pobjedničke staze.

Čini se kako je taj okidač bio Kup kralja jer je Valencia tamo odigrala dvije utakmice na vrlo visokoj razini, zatim je u Eurokupu u gostima svladala VEF Rigu, a sada u prvenstvu CB Canarias. Protiv Canariasa je Perasovićeva momčad napravila vrhunski napadački posao ubacivši za 40 minuta 105 poena.

Već na poluvremenu Valencia je imala visoku prednost, vodila je 60:42 i u drugom dijelu je tu prednost uspješno održavala.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Vitor Faverani sa 16 poena, po 15 poena su dodali Rafa Martinez i Tomas Kelati, 14 poena Bojan Dubljević, a 12 poena i sedam asistencija Pau Ribas. Kod Canariasa po 15 poena su ubacili Blagota Sekulić i Levi Rost.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Lagun Aro je ugostio Valladolid i odnio pobjedu 94:78. I u ovom susretu domaćin je brzo stvorio prednost i zatim lakoćom to održavao.

Morris Finley je predvodio pobjednika s 20 poena, a 19 poena i osam skokova dodao je David Doblas. U sastavu Valladolida Alex Renfroe je upisao 19 poena, a Nacho Martin 15 poena i 11 skokova.