Jolly se vratio na pobjedničke staze, na Baldekinu pali Križevci

S Baldekina:Ivana Jurica • subota, 16.02.2013.

Poslije dva uzastopna poraza, košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik ponovno su se vratili u pobjednički ritam. Na svom su Baldekinu s 93:68 pobijedili Križevce i to predvođeni četvoricom najraspoloženijih igrača – Rossom, Mrvom, Petkovićem i Vrsaljkom.

Jolly JBŠ – Križevci 93:68 (31:24, 15:6, 15:21, 32:17)

Šibenik, dvorana Baldekin, gledatelja 150
Suci: Hordov (Zadar), Tomić, Galiot (oboje Zagreb)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Petković 18, Katura, Vlaić, Vrlika 9, Ross 23, Mrva 21, Naletilić, Bubalo 7, Vrsaljko 15, Gabrić, Gulam, Butorac. Trener: Davor Vidačak.

Križevci: Matoić 2, Palijan 1, Krstanović 9, Prstec, Čusek 5, Svoboda 4, Cvjetković 17, Zrnić 20, Maslić, Sertić 10, Kapusta. Trener: Luka Bujas.

Šibenčani su u susret ušli s novim trenerom na klupi, dosadašnjim sportskim direktorom Davorom Vidačkom. Na parketu je domaća petorka sjajno ušla u utakmicu, u petoj minuti imali su vodstvo od 15:0, a praktički sve koševe postigli su Vrsaljko i Mrva. Gosti prvi koš postižu preko Svobode (trica), a rade potom i manju seriju od 7:0 i dolaze do minus osam (20:12). Igra se potom koš na koš, brza realizacija i s jedne i s druge strane rezultirala je s čak 55 koševa ukupno u prvoj četvrtini. Na semaforu je svjetlilo 31:24.

Košem Sertića na otvaranju druge četvrtine gostujuća momčad dolazi do minus pet (31:26). A nakon što gotovo tri minute nisu mogli postići koš u drugoj četvrtini, domaćini su preko Luke Petkovića koji je naštimao nišanske sprave (šest koševa u nizu), te Vrlike i Vrsaljka ponovno došli do dvoznamenkaste prednosti. Na poluvremenu Vidačkova je momčad imala vodstvo od 46:30.

Nastavak nije ponudio veća uzbuđenja, barem kad je u pitanju konačni pobjednik susreta. Šibenčani su bez ikakvih problema sigurno održavali dvoznamenkastu prednost. Križevci su na samom kraju četvrtine preko Čuseka smanjili na minus osam (59:51), ali je Bubalo pogodio za okruglih plus deset na kraju treće četvrtine.

U drugom dijelu zadnje četvrtine domaćini su povezali nekoliko trica (dva puta Ross, Petković) što im je donijelo i vodstvo od 20 razlike (80:60). Do kraja utakmice, prednost je još malo narasla, do konačnih +25 (93:68).

Ross je kod domaćina ubacio 23, Mrva 21, Petković 18 (šest asistencija), a Vrsaljko 15 (imao je i deset skokova). Kod gostiju najviše su ubacili Zrnić (20), Cvjetković (17) i Sertić (deset).